Oğuz CAN

Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkan Vekili

1973 yılında doğdu.  İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Enerji dalında Yüksek Lisansısını, Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dalında İngilizce doktora programını tamamladı. 

 

1994- 2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinde sırasıyla:

İsbak AŞ. ArGe Müdürü, İstanbul Enerji AŞ. Etüt ve Proje Müdürü, İSTAÇ AŞ. Sistem Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2010-2016 yıllarında Recydia AŞ. Genel Müdürü ve Süreko AŞ. YK üyeliği yapmıştır.

 

Temmuz 2016-Temmuz 2018 tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü, TPIC ve TEMSAN AŞ. Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.  Halen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Danışmanı olan Oğuz CAN Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığını da yürütmektedir.  

 

Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği, Akıllı Ulaşım sistemleri, Sürdürülebilirlik, İklim Değişikliği ve Döngüsel Ekonomi alanlarında seminer, bildiri ve yayınları bulunmaktadır.

 

Çeşitli sektörel Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyesi olarak da yer almıştır. Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkan Vekilliğini ifa etmektedir. 

 

Oğuz CAN evli ve iki çocuk babasıdır.