Bakan Dönmez, Bilecik'te selden etkilenen bölgelerde muhtarlarla buluştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik'in Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinde selden etkilenen bölgeleri ziyaret ederek muhtarlarla koordinasyon toplantısı yaptı ve vatandaşlarla bir araya geldi.

31.07.2022
  • Paylaş

Bakan Dönmez, Gölpazarı ilçesi Türkmen köyünde bir süre önce sel sularına kapılarak hayatını kaybeden Asiye Dikmen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Duvarı yıkılan evin önünde Asiye Dikmen'in oğlu Sinan Dikmen'den bilgi alan Bakan Dönmez, sel haberinin ardından AFAD başta olmak üzere birçok desteğin verilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Sinan Dikmen'in de selde yaralı olarak kurtarıldığını ifade eden Dönmez, "Ekinlerde, tahılda bazı tahribatlar var. Onlarla ilgili olarak da tarım müdürlüğümüz gerekli hasar, tespit çalışmalarını tamamlamış. Biz de milletvekilimizle birlikte Ankara'da takip ettik. İlgili birimlerle görüştük, inşallah bir hafta içerisinde ödenek de valiliğimizin hesabına geçecek." değerlendirmesinde bulundu.

Malları zarar gören vatandaşlar için imkanlar ölçüsünde destek verileceğini dile getiren Dönmez, "Rabbimden bu ve benzeri daha beterinden korusun diyorum. Böyle bir hayır yaptığınız için başta muhtarımız olmak üzere köylü kardeşlerimizin de hayırlarını Allah kabul etsin diyorum." dedi.

Bakan Dönmez, ziyaret kapsamında Bilecik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda selden etkilenen bölgelerin köy ve mahalle muhtarlarıyla buluştu.

 

Yenipazar Belediyesi'ni ziyaret

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik'in Yenipazar ilçesinde Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan Dönmez, Halk Eğitim Merkezi'nde muhtarlarla düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Dönmez, toplantıda selden etkilenen bölgelerdeki son duruma ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

İlçede yapımı devam eden doğal gaz alt yapı çalışmalarını inceleyen Dönmez, yetkililerle görüştü ardından esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra Yenipazar Belediye Başkanlığına geçen Bakan Dönmez, Belediye Başkanı İlhan Özden'den ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Dönmez ardından Harmankaya Kanyonu'nu ziyaret ederek burada yürüyüş yaptı