Haberler

Bugün ve Bundan Sonra da Ailelerimizin Yanında Olacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan İliç’te meydana gelen heyelanın ardından arama faaliyetlerinin ortaya çıkan riskler nedeniyle 2 gün önce durdurulduğunu anımsatarak “En önemli önceliğimiz olan buradaki 9 çalışanın aranmasıyla alakalı aileleri sürekli bilgilendirdik. Onlarla birlikte bu süreci yürütüyoruz. Onların yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Onların yanında olacağımızı, bu konuda devlet olarak bugün ve bundan sonraki süreçte onlarla birlikte olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

21.02.2024
Heyelan Riski Nedeniyle Arama Faaliyetlerini Durdurduk

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan İliç’te bir maden sahasında meydana gelen toprak kaymasına ilişkin son durumu aktardı. Bölgede heyelan riskinin arttığına dikkat çeken Bakan Bayraktar, “Çok ciddi bir heyelan riskiyle karşı karşıyayız. Özellikle toprak yığınının kaymamış bölgelerinde ciddi bir hareketlilik var. Bu risklerden dolayı şu anda sahada arama faaliyetlerini durdurmuş durumdayız.” dedi.

19.02.2024
“Arama Faaliyetleri Büyük Bir Fedakarlıkla Devam Ediyor”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan İliç’te toprak kaymasının yaşandığı maden sahasının bulunduğu bölgede gazetecilere açıklamalar yaptı. 9 işçiye ulaşılması amacıyla tespit edilen lokasyonlara doğru kısım kısım çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Bayraktar, “Arama faaliyetleri yoğun bir çaba, büyük bir fedakârlık ve uyum içerisinde devam ediyor. İnşallah kısa bir zamanda bir netice alırız.” dedi.

18.02.2024
Emniyetli Şekilde Arama Faaliyetlerini Sürdürüyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan İliç’te meydana gelen toprak kaymasında 3 işçinin bulunduğu bölgeye yönelik arama kurtarma faaliyetlerine hız verdiklerini belirterek “AFAD’taki kardeşlerimize bize bu konuda destek olan gönüllülere de herhangi bir zarar gelmesini istemiyoruz. Emniyetli şekilde bu arama faaliyetini sürdürüyoruz.” dedi.

17.02.2024
İşçilerimizi Belirlediğimiz Noktalara Yoğunluk Vereceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan İliç’te bir maden ocağında meydana gelen toprak kaymasında ulaşılamayan 9 işçi için yoğun bir şekilde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirterek “İşçilerimizin 3’ünün bir lokasyonda, 6'sının diğer lokasyonda olduğunu tespit ettik. Belirlediğimiz noktalara bugün daha yoğun bir şekilde gireceğiz. Arkadaşlarımız kahramanca bütün riskleri alarak bu kurtarma faaliyetine bugün daha yoğunluk verecekler.” dedi.

16.02.2024
“Birinci Önceliğimiz 9 İşçi Kardeşimize Ulaşmak”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan’ın İliç ilçesindeki bir maden ocağında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili olarak “Birinci önceliğimiz buradaki 9 işçi kardeşimize ulaşmak. Onun için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. AFAD ile beraber bütün ilgili arkadaşlarımız burada gece gündüz çok yoğun bir mesai harcıyorlar.” dedi.

15.02.2024
Bakan Bayraktar Toprak Kaymasının Yaşandığı Erzincan’da

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan’ın İliç ilçesinde bir madende yaşanan toprak kaymasının ardından Birleşik Arap Emirlikleri’nden Erzincan’a gitti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile birlikte yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Bakan Bayraktar, olayın olduğu ilk andan itibaren bakanlıkta kriz merkezi oluşturduklarını söyledi. 

14.02.2024
TTK’yı Daha Da Büyüteceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Türkiye’nin enerji bağımsızlığında çok önemli bir yeri bulunduğunu belirterek “TTK, bizim göz bebeği kurumumuz. TTK’yı daha da büyüteceğiz.” dedi.

10.02.2024
Deprem Kahramanı Madencilere Teşekkür Ziyareti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde Adıyaman ve Şanlıurfa'da vatandaşlarla bir araya gelirken bir gün sonra asrın felaketinde arama kurtarma faaliyetlerinde birçok canı kurtaran madencilerle Zonguldak'taydı. 

07.02.2024
Asrın Felaketini Asrın Birlikteliğine Dönüştüreceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Adıyaman’da vatandaşlarla bir araya geldi. Depremzedeleri anma programında konuşan Bakan Bayraktar, “Asrın felaketini asrın birlikteliğine dönüştüreceğiz.” dedi.

06.02.2024
Madenden Depreme Uzanan Bir Kahramanlık Hikayesi

Tarihler, 6 Şubat 2023’ü gösterirken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessesesi Sözleşmeli Sahalar Başmühendisi olan Yasin Sever’in telefonu sabah 6 sularında çaldı. Tahlisiye merkezinden gelen “Büyük bir deprem oldu” haberinin ardından Yasin Sever, hazırlanarak Zonguldak’tan deprem bölgesine hareket etti. Akşam 22’de Hatay Kırıkhan’a ulaşan Yasin Sever ve 6 madenci arkadaşı, öğretmenevinde arama kurtarma çalışmalarına başladı.

05.02.2024
Asrın Felaketinin Birinci Yılı

Türkiye’yi sarsan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin üzerinden bir yıl geçti. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarıyla birlikte tüm kabiliyetlerini, insan kaynağı ile birlikte bölgeye seferber etti.

03.02.2024
Nükleerde Akademik Fırsat

Türkiye bir yandan nükleer enerjiyi elektrik üretim portföyüne katmak için çalışmalar yürütürken diğer taraftan bu alanda yetişmiş nitelikli insan kaynağı oluşturmak için enerji diplomasisini kullanıyor. Çin ile imzalanan "Nükleer Enerjinin Barışçıl Amaçlarla Kullanımına Dair İşbirliği Anlaşması" çerçevesinde lisans mezunu 25 Türk öğrenci Çin’de yüksek lisans ve doktora eğitimi yapacak.

02.02.2024
Bakan Bayraktar Venezuela’da Devlet Başkanı Maduro ile Görüştü: İki Ülke İlişkileri Farklı Bir Boyuta Taşındı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile görüştü. Görüşmeye ilişkin sosyal medyadan bir paylaşım yapan Bakan Bayraktar, “Hedefimiz sağlam temeller üzerinde yükselen ilişkilerimizi enerji ve madencilik alanındaki iş birliklerimizle daha da büyütmek olacaktır.” ifadelerini kullandı.

01.02.2024
Türkiye’nin Doğal Gaz Üssü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar: Şu Ana Kadar 23 Kuyu Kazdık Üretimimiz 2,7 Milyon Metreküpe Ulaşmış Durumda

29.01.2024