Bakan Albayrak: İki Yılda 1 Milyon Aileyi Doğalgaz Konforuyla Buluşturacağız.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "2017 ve 2018 yılında çok büyük bir doğalgaz hamlesi için düğmeye bastık. Sadece 81 ili tamamlamayacağız. 200-250 ilçemizde yaklaşık 1 milyon aileyi bu iki yılda 5 milyar liradan fazla yatırım yaparak doğalgaz konforuyla buluşturacağız." dedi.

23.03.2017
  • Paylaş

Bakan Albayrak, Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fafkültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Genç Kürsü" programında öğrencilerle bir araya gelerek yapılan yatırımlar ve anayasa değişikliği halk oylaması ile ilgili düşüncelerini anlattı.
Daha sonra bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla buluşan Albayrak, burada yaptığı konuşmada, Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin memleketi Kırşehir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kırşehir'e iki sürprizle geldiğini belirten Albayrak, Kaman ve Mucur ilçelerine bu yıl sonuna kadar doğalgazı getireceklerini ifade ederek, hayırlı olmasını diledi.
Albayrak, doğalgaz yatırımlarına da değinerek, şöyle konuştu:
"Kırşehir'e hem hasbihal etmek hem de güzel bir sürprizle gelelim istedik. Konuşmaya sürprizle girelim ki ağzımız tatlansın istedik. İnşallah, hem Kaman hem de Mucur'a bu yıl sonuna kadar doğalgazı getiriyoruz. 2017 ve 2018 yılında, çok büyük bir doğalgaz hamlesi için düğmeye bastık. Sadece 81 ili tamamlamayacağız. 200-250 ilçemizde yaklaşık 1 milyon aileyi bu iki yılda 5 milyar liradan fazla yatırım yaparak doğalgaz konforuyla buluşturacağız. Bunun ayaklarından birisi olan Kırşehir'imizde bu sene 2 ilçemizi inşallah önümüzdeki kış doğalgazla buluşturacağız."
AK Parti olarak liderleri Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı yolda yeni, büyük ve güçlü Türkiye istikametinde çok çalışarak millete layık olmaya çalıştıklarını vurgulayan Bakan Albayrak, halka hizmeti hakka hizmet olarak anlayan, yaşayan, hisseden bir siyasi geleneğin temsilcileri olduklarını kaydetti.
Konuşmasında 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına da değinen Albayrak, Türkiye'nin içinden geçtiği bu yeni dönemde belki de 200 yıllık bu toprakların kaderindeki en önemli seçim olacağını vurguladı.
Albayrak, son 15 yılda gelinen noktada hem Türkiye hem de Kırşehir'in gelişmeleri yakından gördüğüne vurgu yaparak, şöyle devam etti:
"Geldiğimiz bu süreçte neler yaşadığımızı, tüm milletimizle birlikte Kırşehir de canlı şahit olarak yaşadı. 15 Temmuz'u yaşadık. Bütün bunlara şahitlik ettik. Türkiye'nin son 15 yıllık yolculuğunda cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'nin nereden nereye geldiği, bu yolculuk içinde Türkiye'nin büyük bir ülke, tarihiyle yakışır, tarihiyle hemhal olan bir Türkiye yolculuğunda hangi merhalelerden, mücadelelerden geçtiğini, siyasiler olarak Ankara'da biz değil artık, tüm Türkiye olarak Kırşehir'de yaşadı mı, yaşıyor mu? 15 Temmuzla artık yeni bir dönem başladı. Bu ülkede halkın iradesinin temsili noktasında artık bizim bir dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Cumhuriyet, 80 milyon olarak her birimizin kanımızın son damlasına kadar savunmamız gereken bir değer. Öyle değil mi? Cumhuriyet halkın yönetimi, milletin iradesi demek. 15 yıldır bu halktan aldığı güçle, halkın temsili ve iradesiyle tüm farklı güç odaklarıyla savaşa savaşa 15 Temmuz'a geldik ve 15 Temmuz'da bir fiil savaşa, tankın, askerin, uçağın önünde dikilerek artık hayatımızın hiçbir önemimin olmadığını, 'bu ülkenin bekası için gerekirse bunu bile vermeye hazırız' diyen bir millet olarak dünya sahnesine çıktık. 15 Temmuz sonrası yurt içi ve dışındaki seyahatlerimizde muhataplarımızla konuştuğumuzda, bir hayranlıkla, özenerek bizle konuşuyorlar anlatamam size."
Toplantıya, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Salih Çetinkaya, Mikail Arslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, sivil toplum kuruluşu başkanları katıldı.

"Tıkır tıkır işleyen bir sistemin bu topraklarda tesisi için bu anayasaya ihtiyacımız var. Bölgedeki tek büyüyen, istikrarlı, gelişen, güçlü ülke Türkiye"

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen "Yeni Nesil Yeni Anayasa" söyleşi programına katılan Bakan Albayrak, Nevşehir Valiliğini ziyaretinin ardından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan programda konuştu.
Albayrak, Türkiye'nin tarihi bir yüzyılın eşiğinde olduğunu belirterek, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin geçmişe göre çok daha güçlü bir seviyeye ulaştığını kaydetti.
Ülkeyi bölmeye çalışan ihanet odaklarının gayretlerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini ifade eden Albayrak, tarihi bir yüzyılın eşiğinde olunduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:
"15 yıldır Türkiye'nin nereden nereye geldiğini kalbinde zerre vicdanı olan herkesin bakıp düşündüğünde görerek bu yüzyılı okumamız lazım. Bugün içinden geçtiğimiz badireleri ve ülkemizi bölmeye, yıkmaya çalışanların provokasyonlarını, ihanetlerini doğru okumamız lazım. Tıkır tıkır işleyen bir sistemin bu topraklarda tesisi için bu anayasaya ihtiyacımız var. Bölgedeki tek büyüyen, istikrarlı, gelişen, güçlü ülke Türkiye. Biz ülkeyi daha da büyüteceğiz dedikçe birileri havlamaya başlıyor. İtlerini, köpeklerini atlarını vatandaşlarımızın üzerine salıyor. Bunlar her gün terör örgütlerine kucak açıp, vatandaşlık verip cumhurbaşkanlığı saraylarında madalya takarken biz buna seyirci mi kalacağız."

"Tüm bu süreçler bize yeni sayfa açıyor"

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının Türkiye'nin geleceğini belirleyecek önemli bir aşama olduğunu belirten Albayrak, bu süreçte "hayır" oyları verilmesini telkin eden ve onları destekleyenlerin kimler olduğuna bakılması gerektiğini kaydetti.
Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Son 40 yılda bugünler için hazırlanan iki terör örgütü ortaya çıktı. Biri demokrasi, özgürlük kisvesi altında PKK özelinde ortaya çıktı, diğeri hoşgörü, muhabbet adı altında en değerli varlıklarımız olan evlatlarımızı zehirleyip, ülkesine ihanet edecek noktaya dönüştürerek ülkemizi bölmeye çalıştı. Tüm bu süreçler bize yeni bir sayfa açıyor, belki de 200 yıllık bu toprakların kaderini, geleceğini etkileyecek bir seçimle karşı karşıyayız. Hak ve batılın bu mücadelesi. Bu mücadelemiz son nefesimizi verinceye kadar devam edecek. Sadece Türkiye'ye değil biraz başınızı kaldırıp bölgeye, dünyaya baktığınızda kim 'hayır' diyor, kim 'hayır'ı destekleyenlere maddi ve manevi arka çıkıp yoldaşlık ediyor, buna çok net bakmamız lazım. Öyle bir resimle karşı karşıyayız ki tüm cihan bir safta, hak istikamet bir safta.”