Zaman Birlik Zamanı…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Konya'nın Ereğli ilçesinde, Hakkari Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu’nun cenaze törenine katıldı. Iğdır'da terör örgütü PKK'nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Ali Koç'un ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

09.09.2015
  • Paylaş

Kösoğlu'nun cenazesi, Ereğli Devlet Hastanesi helikopter pistinde yakınları tarafından karşılandı. Bakan Alaboyun, karşılama öncesi şehidin annesi Sultan Aydın, babası İsmail Köseoğlu ile eşi Tansu Köseoğlu'na taziyede bulundu.
Bakan Alaboyun'a, "Tek yüreğiz. Bizi kimse yıkamayacak. Gözyaşlarımızı onlar görmeyecek. Gözyaşlarımızı akıtmayacağız" diyen Aydın, "Ne mutlu ki oğlum beni bu dereceye getirdi. Göğsümü gere gere oğluma layık bir anne olup başımı eğmeyeceğim. Bu vatanı kimse bölemez, kimsenin gücü yetmez. Kimseye izin vermeyeceğiz. Rabbimin izniyle oğlumuzu yerine kavuşturacağız. Bir Tuğrulumu kaybettiysem binlerce Tuğrul kazandım" diye konuştu.

"Acı hepimizin yüreğinde"

Bunun üzerine Alaboyun, şehit annesine, "Allah size sabır versin. Bu duruşunuz için teşekkür ederim. Şehitlik yüce bir makam. Böyle yüce bir makam da herkese nasip olmaz. Birliğimiz, beraberliğimiz için en güzel duruşu sergilediniz. Acı hepimizin yüreğinde. Sizin bu metanetiniz, duruşunuza hayran kaldım. Allah razı olsun. Sizin bu duruşunuz olduğu sürece ülkemizi bölmeye çalışanlar amacına ulaşamayacak" karşılığını verdi.

Şehit ailesine taziye ziyareti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Iğdır'da terör örgütü PKK'nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Ali Koç'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Alaboyun, şehit ailesinin Ankara Öveçler'deki evinin yakınında Gürsel Camisi'nin avlusuna kurulan taziye çadırında şehidin babası Mithat Koç ve dayısı Ali Rıza Gül'e taziyelerini iletti.
Şehidin yakınlarıyla bir süre sohbet eden Alaboyun, "O makamını aldı, şehit oldu. Sizlere de inşallah orada şefaat edecek" dedi.
Bakan Alaboyun, iyi niyetle yola çıkılan Çözüm Süreci'nin suistimal edildiğini söyledi.