Fatih ÖZTÜRK

Türkiye Elektromekanik Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürü

Sakarya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra uzun yıllar İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İSBAK A.Ş. Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2010 yılında MBA Programını da tamamlamıştır. Özellikle Akıllı Ulaşım Sistemleri, Akıllı Şehirler üzerine kamu ve özel sektörde yönetici olarak birçok proje ve ürünün yerli ve milli olarak tasarlanması ve üretilmesi çalışmalarında yer almıştır.

 

2017-2018 yılları arasında Mülga Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nde Yeni Teknolojiler Daire Başkanı olarak da görev yaparak, LED Aydınlatma, Elektrikli araçlar ve şarj istasyonlarının şebekeye etkileri, Enerji Depolama, Hidrojen ve enerji teknolojileri üzerine çalışmalar yürütmüş olup son olarak özel sektörde Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

 

10 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. ’de Genel Müdür Vekili olarak devam etmekteyken 22 Nisan 2022 tarih ve 2022/162 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. ‘ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Öztürk evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 11.05.2022