Fatih ÖZTÜRK

Türkiye Elektromekanik Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdür Vekili

Sakarya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra uzun yıllar İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İSBAK A.Ş. Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2010 yılında MBA Programını da tamamlamıştır. Özellikle Akıllı Ulaşım Sistemleri, Akıllı Şehirler üzerine kamu ve özel sektörde yönetici olarak birçok proje ve ürünün yerli ve milli olarak tasarlanması ve üretilmesi çalışmalarında yer almıştır. 

 

2017-2018 yılları arasında Mülga Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nde Yeni Teknolojiler Daire Başkanı olarak da görev yaparak, LED Aydınlatma, Elektrikli araçlar ve şarj istasyonlarının şebekeye etkileri, Enerji Depolama, Hidrojen ve enerji teknolojileri üzerine çalışmalar yürütmüş olup son olarak özel sektörde Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

 

9 Temmuz 2021 tarih ve 2021/323 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. ye Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan ÖZTÜRK 10 Ağustos 2021 tarihi itibari ile Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. de Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevlendirilmiş olup Evli ve 2 çocuk babasıdır.