Haberler

Bakan Dönmez, elektrik koordinasyon merkezinden bilgi aldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Zaman zaman sosyal medyada dezenformasyon olabiliyor. Bir kez daha seslenmek istiyorum. Bakanlığımızdan herhangi bir resmi açıklama duyana kadar vatandaşlarımızın bunlara itibar etmemelerini hassasiyetle istirham ediyorum"
30.03.2019
Seçim günü 20 bini aşkın personel sahada yer alacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 31 Mart’taki yerel seçimlerde enerji güvenliğinin sağlanması için yapılacak çalışmalara ilişkin hazırlıklarını Bakan Fatih Dönmez’in talimatıyla tamamladı.
29.03.2019
Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen birtakım mihraklar var
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen birtakım mihraklar var. Bu mihrakların Türkiye'de uzantıları var. Türkiye'nin gelişmesine, kalkınmasına engel olmaya çalışıyorlar. Bunun sizler çok iyi farkındasınız. Bunlara en iyi cevabı, milli birlik ve bekadan yana 31 Mart'ta oyunuzu AK Parti'li adaylara kullanmak suretiyle vereceğinize inanıyoruz"
28.03.2019
Hava yolu halkın yolu haline geldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Bugün artık hava yolu halkın yolu haline geldi. Hem ekonomik hem de yerine göre günün her saatinde uçağımız var"
28.03.2019
Petrol ürünleri pazarında istihdam 200 bin
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Akaryakıt sektörümüzde bugün itibarıyla 150 bin vatandaşımız istihdam ediliyor. Tüm petrol ürünleri pazarında ise 200 bin doğrudan istihdam yapıldığını tahmin ediyoruz" dedi.
27.03.2019
Bakan Dönmez: “Avrupa Parlamentosunun "tek saat" kararı ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Biz 2016 yılında bu kararı verdiğimizde maalesef Türkiye'de her karara negatif bir direnç gösteren muhalif kesimler o karara da direnç göstermiş, muhalefet etmişti. Geldiğimiz nokta aslında ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi"
26.03.2019
Enerjide arz güvenliğine Tuz Gölü katkısı
Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi imza töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Bugün imzalayacağımız anlaşmayla (Tuz Gölü Doğal Gaz Yeraltı Depolama) tesisimizin hem depolama hem de sisteme gaz verme kapasitesini önemli ölçüde artıracağız" dedi
25.03.2019
Elektrik ve doğal gazda arz sıkıntısı kalmadı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Eskiden zaman zaman elektrikte ve gazda soğuk kış günlerinde kesinti ve kısıntı oluyordu. Bu yıl günlük doğal gaz tüketim rekoru 245 milyon metreküple kırıldı ancak hiçbir kesinti ya da kısıntı yapılmadı"
25.03.2019
Elektrik sektöründe 15 yılda 100 milyar dolarlık yatırım
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Son 15 yılda elektrik sektöründe üretim, iletim, dağıtıma baktığımızda kamu, özel 100 milyar dolarlık yatırım yapmışız, dile kolay"
25.03.2019
Yönetim Sistemleri Belgelendirme Töreni yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: 'Yönetim Sistemleri Belgelendirme Töreni'nde açıklamalarda bulundu.
22.03.2019
Boron'un yurt dışına satışını planlıyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Şu anda yurt dışından talep gelmeye başladı. Bu yıl iç piyasadaki talepleri düzenli karşılayalım, nitekim şu anda Boron büyük market zincirlerinde raflarda var"
21.03.2019
Kayaların gözeneklerine hapsolmuş petrolü artık üretebileceğiz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Diyarbakır'daki 'Mermer-1' sahamızda, yerin 3 bin 500 metre altı çatlatılarak Türkiye petrolleri tarihinde ilk defa bu yöntemle petrol keşfi yaptık"
20.03.2019
Yıllık ortalama 45 milyar dolarlık enerji ithalatımız var
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Yıllık ortalama 45 milyar dolarlık enerji ithalatımız var. Bir taraftan da yerin altında çıkarılmayı bekleyen kömürümüz, kaynağımız var. Niye dışarıya para ödeyelim? Çıkartalım bunu, ekonomiye, vatandaşın hizmetine sunalım. Herkes mutlu olsun"
19.03.2019
Bakan Dönmez, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuk olduğu Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda soruları yanıtladı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
19.03.2019
Borda önemli bir teknoloji hamlesi başlattık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Borda önemli bir teknoloji hamlesi başlattık ve inşallah Türkiye bu alanda sadece ham madde değil işlenmiş ürün ihracında da önemli bir yere gelecek." dedi.
18.03.2019