Haberler

Bakan Dönmez: Milli Enerji ve Maden Politikamız Kapsamında Ortaya Koyduğumuz Uygulamalarımıza Taviz Vermeden Devam Edeceğiz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun 2019 yılı bütçelerinin görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başladı. Bakanlığının 2019 yılı bütçesine ilişkin sunumunu yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, arz güvenliğinin tahkim edilmesi, öngörülebilir piyasaların oluşturulması ve teknoloji ile ekipmanların yerlileştirilmesi kapsamında atılan adımlara güçlü şekilde destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.
02.11.2018
Bakan Dönmez Balıkesir'de Yarış Ortaokulu Açılış Törenine Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın da katılımıyla Balıkesir'de iş adamı Nazmi Yarış tarafından yaptırılan Yarış Ortaokulu'nun açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı
01.11.2018
Eğitimde Topyekun, 81 Milyon Hep Birlikte El Ele Vermek Zorundayız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katıldığı Balıkesir'in İvrindi ilçesinde Doğal Kaynaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Altın Madeni Temel Atma Töreni'nde konuştu.
01.11.2018
Fatih, Akdeniz'deki İlk Sondaj İçin Yola Çıktı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin milli sondaj gemisi Fatih'in Akdeniz'de yapacağı ilk derin deniz sondaj töreninde konuştu.
30.10.2018
Doğalgaz İle Elektrikte Arz Güvenliği Sorunumuz Kalmadı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bursa'da bir otelde Mimarlar ve Mühendisler Grubu (MMG) 2018 Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Ar-Ge ve inovasyonun önemine değinerek, MMG'nin son yıllarda Ar-Ge, inovasyon ve şehirleşmenin üzerinde durduğunu belirtti.
27.10.2018
Yeni Maden Sahalarında İhalelere Çıkabiliriz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ile Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği'nin (MADSİAD) iş birliğiyle düzenlenen "Bursa 4. Uluslararası Blok Mermer Fuarı"nın kapanış törenine katıldı.
27.10.2018
2. Türk-Alman Enerji Forumu Yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 2. Türk - Alman Enerji Forumu'nda iki ülke ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulundu.
26.10.2018
Türkiye'nin Maden Kaynaklarının Röntgeni Çekiliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Ankara'da Genel Havacılık Terminali'nde düzenlenen "Havadan Jeofizik Araştırmaları Projesi" tanıtımında konuştu.

22.10.2018
Barbaros Hayreddin Paşa Çalışmalarına Devam Edecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi'nin Akdeniz'deki görevlerine devam edeceğini belirterek, "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin yaptığı tek taraflı eylemleri kabul edilebilir bulmuyoruz. Hakça bir paylaşım olmadan masaya oturup doğal kaynakların paylaşılması konusunda bir mutabakat sağlamadan bunları kabul etmediğimizi beyan etmiştik. Bu hakkı da sonuna kadar kullanacağız." dedi.
19.10.2018
Star Rafineri Hizmete Alındı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez STAR Rafineri'nin Türkiye’nin işlenmiş petrol ihtiyacının dörtte birini karşılayacağını belirterek, "Bu da cari açığımızın yıllık 1,5 milyar dolar azalmasına katkı sağlayacak. STAR Rafineri devreye girdikten sonra toplam rafinaj kapasitemiz yüzde 33 artarak yıllık yaklaşık 40 milyon tona ulaşacak. Bu da kendi öz yeterliliğimiz anlamında oldukça önemli." dedi.
19.10.2018
Basın Açıklaması
Barbaros Hayreddin Paşa Gemisinin Akdeniz’deki Sismik Araştırma Faaliyeti Hakkında Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Basın Açıklaması
18.10.2018
Bakan Dönmez MMG 3. AR-GE İnovasyon Zirvesine Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez MMG 3. AR-GE İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yerli teknoloji ve yüksek katma değer anlayışıyla "Bağımsız Enerji Güçlü Türkiye" hedefine hızla ilerlediğini ve her projede yeniliği ve yerlileşmeyi teşvik ettiklerini anlattı.
17.10.2018
Enerji Tüketici Zirvesi Yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Enerji Tüketici Zirvesi"nde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 54 milyon elektrik ve doğal gaz abonesi, 23 milyon petrol ve akaryakıt tüketicisi ile tahmini 5 milyon kömür kullanan hane ve sanayi ile toplamda 80 milyonun biraz üzerinde noktaya hizmet veren şirketlerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ilişkili olduğunu söyledi.
16.10.2018
Bakan Dönmez “Türkiye 2023 Zirvesi”ne Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul Yeni Havalimanı'nda düzenlenen Türkiye 2023 Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Türk ekonomisinin son 16 yıldır her türlü iç ve dış engellemelere rağmen başarılara imza attığını ve artık bu başarıyı daha yukarı taşıma zamanının geldiğini söyledi.
15.10.2018
TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreni Yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreni"nde yaptığı konuşmada, enerjinin son yıllardaki büyümenin motor gücü olduğunu söyledi.
11.10.2018