Haberler

Temiz Enerjinin Geleceği: Nükleerin Rolü Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Temiz Enerjinin Geleceği: Nükleerin Rolü Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yaklaşık 70 yıllık nükleer yolculuğunda geçen yıl önemli bir kavşağın atlandığını söyledi.
05.07.2019
Elektrikte 175 megavatlık mobil santral atağı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Elektrik Üretim AŞ'nin (EÜAŞ) envanterine katılan Mobil Elektrik Santrallerinin açılış töreninde, enerji sektörüne son 17 yılda 100 milyar dolardan fazla yatırım yapıldığını ve elektrik üretim kaynaklarının çeşitlendirildiğini söyledi.

28.06.2019
Bu milletin gözünü boyayamazsınız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Kartal'da bulunan Bilecik İli ve İlçeleri Kültür Derneği'ne gerçekleştirdiği ziyarette, derneklerin gönüllülük esasına dayalı bir şekilde çalıştığını söyledi.
20.06.2019
Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlandı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Dilovası'ndaki Belde Limanı'nda düzenlenen Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlama Programı'nda yaptığı konuşmada, Fatih sondaj gemisinin ardından Türkiye'nin ikinci gemisiyle ayakları yere sağlam basan planlı bir adım daha ortaya koyduklarını söyledi.
20.06.2019
Yavuz, perşembe günü sondaja uğurlanacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez G20 Enerji ve Çevre Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Japonya'nın Nagano kentine bağlı Karuizawa kasabasında AA muhabirine, Doğu Akdeniz'de yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
18.06.2019
Bakan Dönmez: Avrupa Birliğinin enerji konusunda pozitif yaklaşımları oldu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Japonya'nın Nagano kentine bağlı Karuizawa kasabasında AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.
17.06.2019
G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Japonya’nın Nagano kentinin Karuizawa kasabasında düzenlenen G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı'na katıldı.
15.06.2019
Bakan Dönmez'den Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım'a ziyaret
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
10.06.2019
Bakan Dönmez İstanbul'da Bileciklilerle buluştu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul'un Kartal ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu, ilçede yaşayan Bileciklilerle bir araya geldi.
10.06.2019
Doğu Akdeniz açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Rum tarafından yapılan açıklamalar ve Fatih gemimizde çalışan personelimize karşı çıkarıldığı iddia edilen tutuklama tehdidi karşısında faaliyetlerimiz hiçbir aksamaya mahal vermeden devam etmektedir"
10.06.2019
Petrol ve doğalgaz aramamızı artırdık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde çeşitli programlara katıldı.
07.06.2019
Kırklareli'nde Çeşmekolu 2 kuyusunda ilk sondaj başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Lüleburgaz sahasında incelemelerde bulundu.
31.05.2019
Türkiye bölgenin en büyük ve yatırım açısından en cazip ülkesidir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bugün bakanlıkta düzenlenen Rüzgar YEKA-2 ihalesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
30.05.2019
81 ilimize ve 512 yerleşim birimimize doğal gazı ulaştırdık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Biz hükümet olarak her zaman hizmet dedik, millet dedik. Milletimizin çıkarları ve huzuru her şeyin önünde anlayışıyla hareket ettik. Bu anlayışla 81 ilimize ve 512 yerleşim birimimize doğal gazı ulaştırdık"
27.05.2019
23 Haziran'da elektrik güvenliği için tedbirler alındı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) ve Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) Genel Müdürlüklerine ziyaret gerçekleştirdi.
26.05.2019