Haberler

Bakan Dönmez Elektrik Dağıtım Şirketlerine Uyarılarda Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, bakanlık yetkilileri ve elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek dağıtım hizmetlerinin aksamadan yürümesi için uyarılarda bulundu.
27.01.2019
Antalya'da Elektrik Arızaları Giderildi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Antalya'da etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve hortum nedeniyle bölgede yaşanan arızaların giderildiğini bildirdi.
26.01.2019
Bakan Dönmez'den BEDAŞ'a Ani Baskın
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü'ne baskında bulundu.
25.01.2019
Türkiye'nin Yerli Ve Milli Temizlik Ürünü BORON Piyasaya Çıktı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bor madeninden üretilen doğal mineralli temizlik ürünü BORON'un tanıtım toplantısında, ürünün, Ar-Ge çalışmaları ve müşteri geri bildirimleri sonucunda son halini aldığını söyledi.
21.01.2019
Jeotermal Kurulu Gücünde Avrupa'da Birinci Sıraya Yükseldik
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğünce merkeze bağlı Cip köyünde, sondaj çalışmaları sonucu 2 bin 300 metre derinliğinde jeotermal kaynağın bulunması üzerine düzenlenen açılış törenine katıldı.
20.01.2019
Elektrik Desteğinden 10 Milyon Kişi Faydalanacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimini devletin karşılamasına yönelik düzenlemeden 10 milyon kişinin yararlanacağını bildirdi.
20.01.2019
Doğal Gazı Yaygınlaştırmak İçin Çalışıyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğal gazı yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. (Malatya'da) Şu anda 4 ilçemiz doğal gaz kullanıyor, inşallah kısa süre içerisinde Darende'yi de dahil edeceğiz." dedi.
19.01.2019
Çocuklar Enerji Dedektifi Olacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Üsküdar 4. Murat İlkokulu'nda 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen, "2018-2019 Eğitim Öğretim Birinci Yarı Yıl Karne ve Ali'nin Enerji Serüveni Dergisi Dağıtım Töreni"ne katıldı.
18.01.2019
Ali'nin Enerji Serüveni Çocuklarda Enerji Bilinci Oluşturacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, çocuklarda enerji kaynakları, elektriğin üretimi, çevre ve enerji ilişkisi, enerji verimliliği gibi konularda farkındalık ve bilinç oluşturmak amacıyla "Ali'nin Enerji Serüveni-2" adlı özel bir dergi hazırlandı
17.01.2019
Enerjide 2018 'İlk'lerin Yılı Oldu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul Maden İhracatcıları Birliği Maden Sektörü Ödül Töreni Sektörel Vizyon Organizasyonu'nun kapanışına görüntülü arama ile bağlandı.
03.01.2019
Fatih Sondaj Gemimizle 2-3 Ayda İlk Neticeyi Almayı Umuyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,Bolu'nun Göynük ilçesinde yerli kömürden elektrik üretimi yapan Aksa Enerji Santrali'ni ziyaret ederek, işçilerle yemek yedi.
01.01.2019
Enerjide Maliyetlerin Düşmesi Doğal Olarak Faturalara Yansır
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Yılbaşı itibarıyla elektrik ve doğal gazda yüzde 10'luk indirim başlamış olacak. Maliyetler düşünce tabii ki bunların faturalara yansımasından daha doğal bir şey olmaz." dedi.
01.01.2019
Boru Hatları Yerli İha’larla Korunacak
Türkiye, petrol ve doğal gaz boru hatlarına yönelik düzenlenen terör, sabotaj, hırsızlık ve izinsiz kazı gibi teşebbüslere karşı koymak ve boru hatlarını korumak için mevcut sistemlerin yanına yeni gelişen teknolojileri de ekledi. BOTAŞ’ın, kritik boru hatları yeni geliştirilen savunma teknolojisi YERLİ İHA’lar başta olmak üzere entegre güvenlik sistemiyle korunacak.
24.12.2018
Türkiye Dünyayı En Az Kirleten Ülkeler Arasında
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, iki yıl içerisinde eski nesil santrallerin bacalama ve filtreleme sistemlerinin değiştirileceğini belirterek, "Şunu gururla söyleyebilirim ki Türkiye dünyayı en az kirleten ülkeler arasında. Ancak bizim çevresel hassasiyetimiz medeniyetimizin bir parçası. O nedenle bu konuda sorumluluğumuzun çok ötesinde bir hassasiyet sergiliyoruz." dedi.
17.12.2018
Bakan Dönmez: Uç Ürün Üretmek Şartıyla Maden Sahalarımızı İhaleye Çıkarıyoruz.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bakanlığın 2019 yılı bütçesine ilişkin TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.
12.12.2018