Haberler

Bakan Albayrak'tan 81 Milyon Birlikte Değişim Çağrısı
Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde ikincisi düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali'nde, kendi hayatı ve tecrübeleri ile tarihten örnekler vererek bir konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, dün, bugün ve geleceği birlikte anlamanın ve fikir sahibi olarak geleceği inşa etmenin önemine dikkat çekti.
04.05.2018
Bakan Albayrak, Pekin'de Enerji Sektörünün Temsilcileriyle Görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, temaslarda bulunmak üzere geldiği Çin’in başkenti Pekin’de enerji alanında önemli görüşmelerde bulundu
17.04.2018
Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı'nın "Yenilenebilirin enerji güvenliğine katkısı" başlıklı panelinde yaptığı konuşmada, enerji sektöründeki değişimde yeni döneme adaptasyon sürecinin çok önemli olduğunu ifade etti.
16.04.2018
Almanya, Türkiye İçin Vazgeçilemez Çok Önemli Bir Ortak Ve Partnerdir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Berlin'de gerçekleştirdikleri ikili görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulundu.
12.04.2018
Enerji Sektöründen 5 Milyon Ağaç
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Bir Enerji Bir Nefes, Enerji Sektöründen 5 Milyon Ağaç Kampanyası" kapsamında düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, enerji kaynaklarını daha akılcı ve pratik kullanmak gerektiğini söyledi.
03.04.2018
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Temel Atma Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Akkuyu NGS'nin temel atma töreninde konuştu.
29.03.2018
9. Enerji Verimliliği Forumu Ve Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nın açılışında, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı'na ilişkin sunum gerçekleştirdi.
20.03.2018
101 Yerleşim Yeri Daha Doğalgaza Kavuştu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "101 Yerleşim Yerine Doğalgaz Arzı Hizmete Alım Töreni"nde yaptığı konuşmada, Türkiye'de son 16 yılda enerji alanında yapılan yatırımların tüm dünya için önemli bir örnek oluşturduğunu söyledi.
09.03.2018
5 Yılda 5 Bin Kadına İstihdam Projesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde, Shell Türkiye ve İŞKUR iş birliğiyle Türkiye'de kadın istihdamını artırmaya yönelik "5 yılda 5 bin kadına istihdam" projesinin tanıtım toplantısında değerlendirmelerde bulundu.
06.03.2018
Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törene, iş, sanat, akademi ve spor dünyasından birçok isim katıldı.
22.02.2018
1.Türkiye Enerji ve Maden Forumu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak 1. Türkiye Enerji ve Maden Forumu'nda yaptığı konuşmada, 2017'nin Türkiye açısından yenilenebilir enerjide "ses getirilen" bir yıl olduğunu söyledi.
15.02.2018
Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 4. Bakanlar Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 4. Bakanlar Toplantısı açılış oturumunda konuştu
14.02.2018
15 Temmuz Gazilerinden Sn. Bakanımıza Ziyaret
Sayın Bakanımız Berat Albayrak, 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişiminde gazi olan Bakanlığımız personelini kabul etti.
13.02.2018
2017 Yılı Performans Ve Başarı Ödülleri
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen "2017 Yılı Performans ve Başarı Ödülleri" töreninde konuştu.
08.02.2018
Bakan Albayrak: Türkiye İçin Menşei Ne Olursa Olsun Yatırım Yapan Her Firma Türkiye Firmasıdır
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Hacı Ömer Sabancı Holding ve Alman enerji şirketi E.ON'un hissedarları olduğu Enerjisa Enerji AŞ'nin halka arz gong törenine katıldı.
07.02.2018