Haberler

Türkiye ve Çin Arasında 3 Tarihi Protokol İmzalandı
Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen G20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çin Halk Cumhuriyeti ile tarihi öneme sahip 3 protokole imza attı.
03.09.2016
Bakan Albayrak Gazprom Heyetini Kabul Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rus enerji şirketi Gazprom'un Üst Yöneticisi (CEO) Aleksey Miller ve beraberindeki heyeti kabul etti.
31.08.2016
Basın Açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Azerbaycan Devlet Enerji Şirketi SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev ile SOCAR Türkiye ve PETKİM Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev’i kabul etti.
05.08.2016
Basın Açıklaması
Bazı basın yayın organlarında İran ile Türkiye arasındaki doğalgaz ticareti kapsamında Uluslararası Tahkim Mahkemesinin kararı sonrası İran tarafından yapılacak indirim oranında anlaşıldığı yönünde haberler yer almaktadır. Haberlerde bahsedildiği gibi bir oran üzerinde kesin mutabakat henüz sağlanmamıştır.
13.07.2016
Pekin G20 Enerji Bakanları Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen G20 Enerji Bakanları Toplantısı çerçevesinde "Uluslararası Enerji Gelişimi için Tahminler, Fırsatlar ve Tehditler" oturumunda yaptığı konuşmada "Enerji sorunlarına çözüm ararken, bu çözümlerin bölgesel ya da küresel istikrara, barışa, huzura olan katkısını öncelik olarak belirlememiz gerekir" dedi.
30.06.2016
Basın Açıklaması
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum.
29.06.2016
Türkiye Ve Çin Arasında Nükleer Enerji Alanında İş Birliğine Dair Mutabakat Zaptı İmzalandı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Çin Ulusal Enerji İdaresi Direktörü Nur Bekri, iki ülke arasında nükleer enerji alanında iş birliğine dair mutabakat zaptını imzaladı. Zaptın kapsamının nükleer teknolojiler ve nükleer iş birliğinin karşılıklı olarak geliştirilmesi olduğu belirtildi.
29.06.2016
Bakan Albayrak: Teröre Karşı Dik Duruş Önemli
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Batman'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
17.06.2016
Bakan Albayrak: Rekabetçi, Şeffaf, Tüketicinin Korunduğu Bir Enerji Sektörü Önceliğimiz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak TBMM Genel Kurulu'nda Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sırasında hükümet adına söz alarak, "Rekabetçi, şeffaf, tüketicinin korunduğu bir enerji sektörü önceliğimizdir" dedi.
01.06.2016
Bakan Albayrak TAP İnşaatının Temel Atma Törenine Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Yunanistan'ın Selanik kentinde, Trans-Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TAP) inşaatının resmi temel atma törenine katıldı.
17.05.2016
Soma Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz
13 Mayıs 2014 yılında Soma’da yaşanan ve ülkemizi yasa boğan maden faciasının ikinci yılında tüm maden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.
13.05.2016
ELDER 9. Sektör Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Elektrik Dağıtım Hizmetleri (ELDER) 9. Sektör Toplantısı'na katılarak, 2016-2020 uygulama döneminde elektrik dağıtımının ilk kez tamamen özel sektör tarafından yapılacağını dile getirdi.
07.05.2016
Bakan Albayrak Genç Türkiye Zirvesine Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Genç Türkiye Zirvesi'nde, salondaki gençlere, Türkiye'nin bölgesinde ve küresel çerçevede çok önemli bir rol ifade ettiğini belirterek, son 100 yüzyılın en kritik döneminden geçildiği bu günlerde en önemli nesil olduklarının farkında olmaları gerektiğini söyledi.
06.05.2016
Bakan Albayrak: Bizim Enerjiyi Riske Atma Lüksümüz Yok
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda yaptığı konuşmada, “Bizim enerjiyi riske atma lüksümüz yok” dedi
28.04.2016
Basın Açıklaması
Yurt genelinde kısmen yaşanan elektrik kesintileri Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağıştan dolayı yüksek gerilim hatlarındaki geçici arızadan kaynaklanıştır, dün gece 23.13 itibarıyla tüm bölgelere yeniden enerji verilmiştir.
27.04.2016