Haberler

Bakan Albayrak TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığın 2017 Yılı Bütçesine İlişkin Sunum Yaptı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin Ortadoğu, Hazar Bölgesi ve Orta Asya gibi önemli petrol ve doğalgaz rezervlerince zengin kaynak ülkelere coğrafi olarak yakın olduğunu belirterek, "Türkiye, enerji kaynaklarının ve taşıma güzergahlarının çeşitlendirilmesini sağlamaya yönelik projelerde önemli bir aktör olarak yer alıyor ve önemli bir enerji ticaret merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor." dedi.
08.11.2016
Bakan Albayrak Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'ne Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.
07.11.2016
Bakan Albayrak: Doğalgazın Gitmediği İlimiz Kalmayacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'de doğalgaz sektörüne 11 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek, "Hakkari'ye kadar doğalgazın gitmediği ilimiz kalmayacak. Doğudaki vatandaşlarımızı istismar eden, imkansızlık içinde bırakmak için elinden geleni yapan hatta onları katleden bu alçak örgüte rağmen, bu hain örgüte inat biz Hakkari'ye de Şırnak'a da doğalgazı getireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
06.11.2016
Bakan Albayrak Tekirdağ'da Çağrı Merkezi Açılışına Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Tekirdağ'da Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ'ye (ÇEDAŞ) ait çağrı merkezinin açılışına katıldı.
04.11.2016
Bakan Albayrak: Türk Akımı Bizim İçin Kazan-Kazan Çerçevesinde Gelişen Ve Kriterlerimize Uygun Bir Proje
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.
26.10.2016
GES'te 1 Milyar Doları Aşacak Yatırım İçin İlk Adım
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Karapınar Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesine ilişkin yaptığı basın toplantısında detayları paylaştı.
20.10.2016
Bakan Albayrak: Elektrik Dağıtımında 2016-2020 Döneminde Yatırım Bütçesini 18 Milyar Liraya Çıkardık.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Meram ile Sakarya EDAŞ Çağrı Merkezleri açılış töreninde yaptığı konuşmasında, elektrik dağıtımında açılacak 9 çağrı merkezinden dördüncüsünün hizmete alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
20.10.2016
Basın Açıklaması
Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak ve İsrail Enerji Bakanı Dr. Yuval Steinitz bugün (13 Ekim 2016) İstanbul’da bir araya gelmişlerdir.
13.10.2016
Türkiye Ve KKTC Arasında Kapsamlı Enerji İşbirliği Anlaşması İmzalandı
23. Dünya Enerji Kongresi kapsamında bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, ve KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Sunat Atun, KKTC'ye deniz altından kabloyla elektrik temin edilmesini öngören anlaşmayı imzaladı.
11.10.2016
23. Dünya Enerji Kongresi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 23. Dünya Enerji Kongresi'nde yaptığı konuşmada; “Türkiye, Batı ile Doğu'yu buluşturarak doğal kaynakların sorunsuz bir şekilde bölge coğrafyasına ulaşmasında önemli bir rol oynuyor. Türkiye olarak tüm politikalarımızda temel kaygımız küresel barış ve istik sağlanması.” dedi
10.10.2016
Bakan Albayrak: Türkiye Bugüne Kadar Yürütülen Enerji Projelerine Güven Veren Bir Partner Oldu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 9-13 Ekim tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi kapsamında İstanbul Kongre Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.
09.10.2016
Bakan Albayrak: "Her Sene Yüzde 4-5 Büyüyerek, 50 Bin Megavat Yatırım İhtiyacının Oluşacağı Bir Sürece Doğru Gidiyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirilen, Enerjisa'ya ait Toroslar ve Başkent Elektrik Dağıtım AŞ Çağrı Merkezi'nin açılışında konuştu.
06.10.2016
Bakan Albayrak Uluslararası Enerji Ajansı'nın Türkiye Raporu Lansmanı'na Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'ndeki Uluslararası Enerji Ajansı'nın Türkiye Raporu Lansmanı'nda, enerjinin gelecek 10 yılda birçok yeni gelişmeye açık olacağını söyledi.
30.09.2016
Bakan Albayrak: Doğalgaz İndirimi 1 Ekim'den Başlamak Üzere Hem Tüketiciye Hem Sanayiye Yüzde 10 Olarak Yansıyacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, doğalgaz fiyatlarına 1 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı.
29.09.2016
Bakan Albayrak: Enerji Sektöründe Gelecek Dönemde Çok Önemli Yatırım Ve Projelere İmza Atacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz'ın da katıldığı, Bereket Enerji Grubu'na ait ADM-GDZ Çağrı Merkezi'nin açılış töreninde, "Enerji sektöründe gelecek dönemde çok önemli yatırım ve projelere imza atacağız" dedi.
28.09.2016