Haberler

Bakan Albayrak Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali Açılış Törenine Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerjisa tarafından Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde yapımı tamamlanan "Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali Açılış Töreni"nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin özel sektör tarafından yapılan en büyük yerli linyit santrallerinden birinin açılışını yaptıklarını söyledi.
24.04.2016
Bakan Albayrak Akkuyu Nükleer Güç Santrali Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi olan ve yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali çalışmalarını yerinde inceledi.
24.04.2016
Bakan Albayrak: Bakanlığımız Cem Uzan Tarafından Tahkim'de Açılan Davayı Kazandı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cem Uzan'ın Stockholm'de açtığı 2.5 milyar avroluk tazminat davasının sonucuna ilişkin, "Bakanlığımız Cem Uzan tarafından Tahkim’de açılan davayı kazandı." açıklamasını yaptı.
21.04.2016
Bakan Albayrak "Türkiye’nin Enerjide Merkez Ülke Olma Arayışı" Paneline Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfınca (SETA) düzenlenen "Türkiye'nin Enerjide Merkez Ülke Olma Arayışı" panelinin açılışında yaptığı konuşmada, Bakanlığa başladığı ilk günden bu yana Türkiye ve bölge için yeni bir sürece muhatap olunduğunu belirterek, bölgede enerji ihtiyacına dayalı çok farklı konular duyduklarını ifade etti.
20.04.2016
Bakan Albayrak Üst Düzey Banka Yöneticileriyle Bir Araya Geldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,Türkiye Bankalar Birliği yönetimindeki bankaların genel müdürleri ile İstanbul'da bir araya geldi. Toplantıda enerji sektörünün finansal durumu değerlendirildi, devam eden ve planlanan projeler kapsamında hayata geçirilebilecek finansman modelleri ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu
15.04.2016
Bakan Albayrak BOTAŞ Marmara Ereğlisi LNG Terminali'ni ve TPAO'nun Doğalgaz Depolama Tesisini Ziyaret Etti
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) Marmara Ereğlisi LNG Terminali'ni ve TPAO'nun Doğalgaz Depolama Tesisini ziyaret etti
09.04.2016
Washington’daki Nükleer Zirvesinde Türkiye’ye Barış Atomları Ödülü verildi
ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen Nükleer Güvenlik Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen Nükleer Endüstri Zirvesi’nde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 16 ülkeye “Barış Atomları Ödülü” verildi. Türkiye’nin ödülünü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak aldı.
31.03.2016
Bakan Albayrak, Çin Temasları Kapsamında Nükleer Santrali Ziyaret Ederek Yetkililerden Bilgi Aldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çin Devlet Elektrik Yatırım Şirketinin (SPIC) alt kuruluşu olan Çin Ulusal Devlet Nükleer Teknoloji Şirketine(SNPTC) ait AP 1000 Shangdong Haiyang Nükleer Santralini gezdi
24.03.2016
Bakan Albayrak Çin Ulusal Enerji İdaresi Direktörü Nur Bekri İle Bir Araya Geldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çin temasları kapsamında Çin Ulusal Enerji İdaresi Direktörü Nur Bekri ile bir araya geldi.
23.03.2016
Bakan Albayrak Çin Kalkınma Bankası’nı Ziyaret Etti.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çin’deki temasları kapsamında Çin Kalkınma Bankası’nı (CDB) ziyaret etti.
22.03.2016
Bakan Albayrak, Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde Tedavi Gören Yaralıları Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ankara'daki terör saldırısında yaralanarak tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
14.03.2016
Bakan Albayrak: Hem Ülkemizin Gelişmesine Katkıda Bulunacağız Hem Doğal Kaynaklarımızı Sonuna Kadar Kullanacağız Hem de Çevreyle Barışık Bir Türkiye'ye Yatırım Yapacağız.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak TBMM Genel Kurulunda, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında Hükümet adına yaptığı konuşmada, enerji alanında 2015 yılı küresel çalkantılar ve küçülmelerle geçerken, Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda büyümesini sürdürdüğünü söyledi.
03.03.2016
Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 2. Bakanlar Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 2. Bakanlar Toplantısı'na katılarak burada bir konuşma yaptı.
29.02.2016
Kerkük - Yumurtalık Boru Hattı İle İlgili Açıklama
Kamuoyunun bilgisine;
27.02.2016
Türkiye İle Somali Arasında Elektrik Alanında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Somali Altıncı Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu çerçevesinde yapılan görüşmelerde "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Somali Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Elektrik Alanında İş Birliğine İlişkin Anlaşması" imzalandı.
23.02.2016