Haberler

Bakan Albayrak, Kırka Bor İşletmesinde İncelemelerde Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Eti Maden İşletmelerine bağlı Kırka Bor Maden İşletmesinde incelemelerde bulundu
18.10.2017
8. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu
Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası İklim ve Enerji Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Enerji ve İklim Forumu'nun açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bu tür organizasyonların sürdürülebilir bir enerji geleceği kurulabilmesi için önemli olduğunu söyledi
13.10.2017
8. Türkiye Enerji Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 8. Türkiye Enerji Zirvesi özel oturumunda moderatörlerin sorularını yanıtladı.
11.10.2017
MÜSİAD Vizyoner'17
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MÜSİAD Vizyoner Sektörler Zirvesi'nde (MÜSİAD Vizyoner'17) yaptığı konuşmada, iş dünyasının değerli mensuplarının birikimlerini, değerlendirmelerini ve ekonominin geleceğine yönelik görüşlerini paylaştığı bu gibi organizasyonların büyük önem taşıdığını söyledi.
11.10.2017
Bakan Albayrak TANAP Projesi Çalışmalarının Yapıldığı Gemide İncelemelerde Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TANAP projesi Çanakkale Boğazı denizaltı geçiş çalışmalarının yapıldığı gemide incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
05.10.2017
Enerji Verimliliği Ödül Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) düzenlenen Enerji Verimliliği Ödül Töreninde yaptığı konuşmada, enerji verimliliğinin Türkiye için tasarruf ve sürdürülebilirlik açısından büyük potansiyele sahip bir alan olduğunu söyledi.
28.09.2017
Türkiye'nin İlk Yenilenebilir Enerji Lisesi Eğitime Başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Eryaman'daki Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ilk yenilebilir enerji lisesinin bu yönüyle birçok kuruma örnek oluşturacağını söyledi
26.09.2017
Bakan Albayrak : Türkiye, Azerbaycan'ın Enerji Yatırımlarını Büyütmeye Devam Edecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak Azeri-Çırak-Güneşli (AÇG) petrol yataklarının üretim ve paylaşım anlaşmasının süresinin 2050 yılına kadar uzatılmasına ilişkin Bakü'de düzenlenen törende konuştu.
14.09.2017
Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak "Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi -Çin ve Hindistan Üzerinden Global Krize Bakış ve Türkiye" konulu konferansta küresel politik gelişmeler ve Türkiye'nin yol haritasıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.
12.09.2017
Bakan Albayrak, Sofya'da Temaslarda Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov ve Enerji Bakanı Temenuzkha Petkova ile Sofya'da bir araya geldi Görüşmelerde, doğalgaz ve elektrik alanındaki işbirlikleri ele alınırken, bu alanlardaki yüksek işbirliği potansiyelini harekete geçirme konusunda mutabakata varıldı.
06.09.2017
Nükleer Tıpta Yerli Dönem Başlıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: - "Sarayköy Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezinde (SANAEM) ciddi bir yatırım ortaya konuldu. Tüm tesislerin yatırımı yaklaşık 100 milyon lirayı geçiyor. SANAEM içindeki İkincil Standart Dozimetri Laboratuvarı'nın açılışını da yapacağız"
23.08.2017
Bakan Albayrak: Bugün, Ortaya Çıkan Sonuç, Türkiye-Almanya İlişkilerine Önemli Bir Katkı Yapacağını da Göstermiştir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmasının ardından yaptığı açıklamada, bakanlığa geldikleri ilk günden beri çok yoğun bir mesai ortaya koyarak bir milat olan bu ihale sürecinin bu kadar başarılı geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
03.08.2017
Madencilik Sektör Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında gerçekleştirilen "Madencilik Sektör Toplantısı"na katıldı.
29.07.2017
Milli Enerji ve Maden Politikası Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında gerçekleştirilen "Akademisyenlerle İstişare Toplantısı"na katıldı
28.07.2017
22. Dünya Petrol Kongresi
22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında düzenlenen Dewhurst ödül törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin barışa, refaha ve arz güvenliğine katkı sağlayacak tüm projelere desteğinin süreceğini belirterek, "Bu yüzden, bu kongrede 'Enerji için anahtar ülke Türkiye' sloganını motto olarak belirledik." dedi.
10.07.2017