Haberler

TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreni Yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreni"nde yaptığı konuşmada, enerjinin son yıllardaki büyümenin motor gücü olduğunu söyledi.
11.10.2018
Akdeniz'de İlk Sondaj Bu Ay Sonunda
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 9. Türkiye Enerji Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında Türkiye'nin sadece cari açığın kapatılması anlamında değil, enerji teknolojilerinde de önemli adımlara imza attığını ve enerjide başlatılan AR-GE dönüşümünün Türkiye'yi önemli bir üretim üssü haline getireceğini söyledi.
09.10.2018
Elektrik Üretimine Yerli Destek
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Ülkemizdeki yerli ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimini artırma yönündeki çabalarımız sonucu yapılan hesaplamalara göre bu yılın ilk 8 ayında 500 milyon dolardan fazla doğal gaz ithalatının önüne geçerek cari açığın kapanmasına da katkı sağladık" dedi.
04.10.2018
Enerji Gelecek Dönemde Türkiye'nin Parlayan Yıldızı Olacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin 2018-2019 Akademik Yılı açılış töreninde, yeni akademik yılın üniversiteye ve bütün akademik camiaya hayırlar getirmesini, başarılarla dolu bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni etti.
01.10.2018
Son 10 Yılda Türkiye’de Enerji Pazarı Yüzde 5,5 Büyüdü
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Berlin’de Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile görüştü. Bakanlar, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
21.09.2018
Bakan Dönmez: Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de Tavrı Ve Duruşu Net
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin onay vermediği, rızasının olmadığı hiçbir projenin oldu bittiye getirilmesine izin vermeyeceklerini belirterek,
20.09.2018
Bakan Yardımcısı Tancan Gaziler İle Bir Araya Geldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, 19 Eylül Gaziler Günü’nde, Bakanlıkta çalışan terörle mücadele ve 15 Temmuz gazileriyle bir araya geldi.
19.09.2018
Bakan Dönmez: Madencilikte Süreci Kısaltıp, Kırtasiyeciliği Ortadan Kaldırmak İçin Online Platform kuruyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Yatırımcılarımız bulundukları her yer ve zamanda işlemlerini yapabilecek. Ayrıca elektronik madencilik hizmetlerini e-devlet üzerinden de yayımlayacağız. Böylece önemli oranda emek, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacağız” dedi
18.09.2018
Bakan Dönmez: Kazakistan İle Önümüzdeki Birkaç Yıl İçinde Ticaret Hacmimizi 5 Milyar Dolara Çıkartmak Amacındayız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye - Kazakistan Yatırım Forumu'nda, derin tarihi ve kültürel bağlara sahip olunan dost ve kardeş ülke Kazakistan'ın iş insanları ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.
12.09.2018
Bakan Dönmez: Dün Yaşananlar Bugün Farklı Oyuncularla Yine Sahnede
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenen "737. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri"nde yaptığı konuşmada, Söğüt'te bir Yörük çadırında filizlenen ve 3 kıtaya kök salan cihanşümul imparatorluğun kurulduğu topraklarda bulunduklarını belirtti.
09.09.2018
İlk Sondaj 1-2 Ay İçerisinde Akdeniz'de Olacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Karadeniz'de bulunan hidrokarbon, petrol, doğalgaz ve kömür rezervi araması yapan MTA Oruç Reis sismik arama gemisini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
06.09.2018
Bakan Dönmez: Hedefimiz İthal Kömürü Asgariye İndirmek
Bazı programlara katılmak üzere Zonguldak'a giden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Vali Ahmet Çınar'ı ziyaret ederek kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı.
05.09.2018
Kömür Üretiminde Hedef 5 Yılda 10 Milyon Ton
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kömür üretiminin arttırılması gerektiğini belirterek, "Hedefimiz 5 yıl içerisinde üretimi özel sektör ve kamu ile 7 ila 10 milyon tona, istihdamı da bugün iki katına çıkartmaktır. Bunun için hep birlikte çalışacağız." dedi.
05.09.2018
EPİAŞ Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası Açıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez
01.09.2018
Bakan Dönmez: Elektrikli Ve Hibrit Araçlarla Yüzde 30'a Varan Tasarruf Hedefliyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji politikalarının temiz yakıt kullanım ve teknolojilerini özendirici nitelikte olması gerektiğini belirterek, "Bakanlık olarak bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarımızda uygun yerlilik oranına sahip elektrikli ve hibrit araçların satın alınması ve kiralanması ile akaryakıt ve benzeri giderlerde yüzde 30'a varan tasarruf hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu
31.08.2018