Haberler

Bakan Dönmez: İnşallah Önümüzdeki Yıl Enflasyonda Tek Haneli Rakamlara Gelmiş Olacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Zamanında alınan tedbirlerle, yeni ekonomi programı kapsamında enflasyonda duruş söz konusu. İnşallah bu yıl içerisinde belki yüzde 14-15'leri yakalayacağız, önümüzdeki yıldan itibaren de tekrar tek haneli rakamlara gelmiş olacağız. Ona bağlı olarak faiz ve işsizlik göstergelerinde iyileşmeleri birlikte tekrar göreceğiz"
16.02.2019
Sıfır KDV, Okuryazar Oranının Artmasına Katkı Sunacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bazı anket ve çalışmaların Türkiye'deki okuryazarlığın arttığını gösterdiğini belirterek, "5. Üsküdar Kitap Fuarı'ndaki hava da bunu gösteriyor. Biz de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı gibi kitap ve süreli yayınlarda KDV'yi sıfıra indirdik, bu da okuryazar oranının artmasına katkı sunacaktır. Bu durum, yurtdışından Türkiye'ye gelen kitaplar için de geçerli." dedi.
16.02.2019
Akdeniz'deki Sondajda 4 Bin 300 Metrelere Ulaştık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akdeniz'deki sondajda yaklaşık 4 bin 200-4 bin 300 metrelere ulaştık. Hedef 5 bin-5 bin 500 metre kadar." dedi.
15.02.2019
3 Farklı Borlu Gübre Geliştirdik
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı FatihDönmez, "Toprağın yapısına göre, ürünün çeşidine göre ve yağış alma durumuna göre değişecek şekilde 3 farklı borlu gübre geliştirmiş olduk. Eti Maden, Sabancı Üniversitesi iş birliğiyle bunu yaptık. Sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da ciddi bir pazar potansiyelimiz var." dedi.
15.02.2019
Şer Odaklarıyla İttifaka Bu Millet Onay Vermez
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Geçen yıl satın alma paritesine göre 13. sırada yer aldık. İnşallah bu seneyi 12. sırada tamamlayacağız. Hedefimiz bunu 2023'e kadar bütün engellemelere rağmen ilk 10'da tamamlamak"
15.02.2019
En Büyük Keşfimiz İnşallah Denizde Olacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Geçtiğimiz yıl milli kuruluşumuz Türkiye Petrolleri yaklaşık 70 civarında sondaj gerçekleştirdi. Bu sene hem denizde hem karada onu iki katına çıkaracağız. En büyük keşfimiz inşallah denizde olacak"
15.02.2019
Ekonomik Darbe Girişimini De Atlatacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Gezi olayları, akabinde 17-25 Aralık'ta yargı darbesi, takiben 15 Temmuz hain darbe girişimi ve geçtiğimiz yıl da doğrudan ekonomimizi hedef alan bir girişimle karşı karşıya kaldık. Hamdolsun bunların hepsini atlattık. Son ekonomik darbe girişimini de atlatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
13.02.2019
Bakan Dönmez, TPAO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Lüleburgaz ilçesinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı.
11.02.2019
Batı Çeltik-1 Kuyusu Ateşleme Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TPAO'nun Trakya bölgesindeki Batı Çeltik-1 Kuyusu'nda doğal gazı ateşleme törenine katıldı.
11.02.2019
TPAO'dan Rekor Üretim
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) günlük üretiminin giderek arttığını belirterek, "TPAO, 6 Şubat 2019 itibarıyla tüm zamanların rekorunu kırarak yurt içi ve yurt dışında 136 bin varil günlük üretime ulaşmış oldu. Bu sene bu rakamı daha da yukarılara taşımak için 139 kuyu açacağız." dedi.
11.02.2019
NDK Üyeleri Yargıtay'da Yemin Etti
Nükleer tesis, radyasyon tesisi ve radyoaktif atık tesisi ile ilgili düzenleme, denetleme ve lisanslama göreviyle kurulan Nükleer Düzenleme Kurulunun (NDK) ilk Başkanı Dr. Zafer Demircan ve Kurulun diğer üyeleri Yargıtay'da yemin etti.
11.02.2019
Ulusal Kalkınma Yerelden Başlar
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez AK Parti Vezirhan Belde Teşkilatı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Bilecik'in üç kıtaya, yedi iklime hükmeden Osmanlı'nın kuruluş şehri olduğunu belirterek, AK Parti'nin, felsefesini odağına insanı alarak oluşturduğunu anlattı.
08.02.2019
Bakan Dönmez'den Vize, Pınarhisar Ve Ahmetbey'e Doğal Gaz Müjdesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kırklareli'nin Vize ve Pınarhisar ilçeleriyle Lüleburgaz ilçesinin Ahmetbey beldesine bu yıl içerisinde doğal gaz geleceğini bildirdi
08.02.2019
Sancağı Daha İleri Taşımak İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz
Bilecik'in Söğüt ilçesinde Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte iki gün süresince ziyaret, temas ve istişarelerde bulunacaklarını söyledi.
07.02.2019
Bakan Dönmez: 2000'li Yılların Başında Sadece 5 Büyükşehirde Doğal Gaz Vardı. Şimdi İse 81 İlde Doğal Gaz Arzı Sağlandı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2000'li yılların başında ülkede sadece 5 büyükşehirde doğal gaz bulunduğunu, şimdi ise 81 ilde doğal gaz arzı sağlandığını söyledi.
07.02.2019