Haberler

Smart Future World Expo
Smart Future World Expo, İstanbul Kongre Merkezi'nde başlayan etkinliğin açılışına video konferans ile bağlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yoğun programından dolayı zirveye katılamadığını fakat zirvenin sektör adına çok önemli içeriklere ev sahipliği yapacağını bildirdi.
30.10.2019
Bakan Dönmez'den Cumhuriyet Bayramı mesajı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Çanakkale'de, Sakarya'da dalga dalga yayılan diriliş ruhunun millet iradesiyle taçlandırıldığı Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum"
29.10.2019
ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temel Atma Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Dünya bor lideri Eti Maden ve yine savunma sanayi alanında faaliyette bulunan özel sektörün katılımıyla TRBOR Bor Teknolojileri AŞ'yi kurduk. Söz konusu şirkete Eti Maden yüzde 33 pay ile iştirak etti. Tesis ilk etapta yılda bin ton kapasiteyle bor karbür üretimi gerçekleştirecek"
25.10.2019
MMG 4. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Yerli Akılla Küresel Pazarlara" temasıyla düzenlenen MMG 4. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Ar-Ge ve inovasyon kavramlarının bu döneme damga vurmasına rağmen tam anlamıyla doğru bir şekilde tartışılmadığını söyledi
24.10.2019
Bakan Yardımcısı Kalaycı: İşçi kardeşlerimizin bir kuruşu dahi zayi olmayacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, Manisa'nın Soma ilçesinden Ankara'ya gelen maden işçilerinin sorunlarının çözüleceğini belirterek "İşçi kardeşlerimizin bir kuruşu dahi zayi olmayacak. 31 Aralık'a kadar dilekçeyle başvuran işçilerin ücretleri 2020'nin ilk altı ayında faiziyle beraber ödenecek." dedi.
22.10.2019
Bakan Yardımcısı Kalaycı Soma’dan gelen madencileri kabul etti
Manisa'nın Soma ilçesinden Ankara'ya gelen maden işçileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı'yı makamında ziyaret etti.
10.10.2019
Barış ve huzur hamlemizin önünde hiçbir terör örgütü duramayacak.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Askerimizin önünde duramayacağını anlayan PKK/PYD her zaman yaptığı gibi masumları hedef alarak vahşetini bir kez daha gösterdi"
10.10.2019
10. İstanbul Finans Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 10. İstanbul Finans Zirvesi'ne canlı bağlanarak zirvenin bu seneki ana teması olan Finansal Metamorfoz ve Geleceğe Dönüş için belki de en uygun, hatta örnek olabilecek sektörlerden birisinin enerji sektörü olduğunu söyledi.
09.10.2019
Yavuz yeni sondajına başlayacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bu yıl "Geleceği İnşa Etmek" temasıyla 10'uncusu düzenlenen Türkiye Enerji Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sürdürülebilir piyasa ekonomisi anlayışına dayalı fırsatlar sunan bir ülke olduğunu söyledi.
07.10.2019
Güneydoğu'da petrol, Trakya'da gaz bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Türkiye Enerji Zirvesi'nin özel oturumunda moderatörlerin sorularını yanıtladı.
07.10.2019
Yavuz sondaj gemisi Güzelyurt-1 lokasyonuna ulaştı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin Akdeniz'de arama faaliyetlerine devam etmek üzere Güzelyurt-1 lokasyonuna ulaştığını bildirdi.
05.10.2019
Yavuz sondaj gemisi Fatih'i selamladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Mersin'den demir alarak Akdeniz'de Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerleyen Yavuz sondaj gemisinin fotoğrafını paylaştı
03.10.2019
Enerji projeleri Türkiye ile Rusya arasındaki güveni gösteriyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Rusya’nın başkenti Moskova'da Rusya Enerji Haftası kapsamında düzenlenen
02.10.2019
Yavuz sondaj gemisi Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerliyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin Akdeniz'de arama faaliyetlerine devam etmek üzere Güzelyurt-1 kuyusuna doğru ilerlediğini bildirdi.
02.10.2019
Bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Spor Salonu'nda düzenlenen 2019-2020 akademik yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada, tüm felsefi ve teknolojik algıların hızlı ve köklü değişimlere uğradığı bir dönemden geçildiğini söyledi.
27.09.2019