Haberler

Yeri dele dele altında ne var ne yok keşfedeceğiz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Madende 2000 yılına kadar MTA yılda sadece 30 bin metre sondaj yapıyordu. AK Parti hükumetleri zamanında 300 bin metrelere çıkardı. Geçtiğimiz yıl bir rekor kırdık, tam bir milyon 500 bin metre sondaj yaptık. Yeri dele dele altında ne var ne yok keşfedeceğiz"
04.03.2019
Milletin birliğini, beraberliğini bozmaya çalışanlara hep birlikte engel olacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Özellikle bazı partiler Kandil'den talimat almak suretiyle bazıları da Pensilvanya'dan sloganları kopyalamak suretiyle sizin karşınıza çıkacaklar. Aman ha uyanık olun. Bu milletin birliğini, beraberliğini bozmaya çalışanlara hep birlikte engel olacağız. Atacağınız oy bu anlamda bize vereceğiniz desteğin en büyük göstergesi olacak"
02.03.2019
Hayvancılığa da elektrik desteği verilecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Tarımsal sulama grubuna, sulamanın yanı sıra sera, hayvancılık küçükbaş, büyükbaş, kanatlı hayvancılık, süt toplayıcıları ve işleyicileri dahil olmak üzere tarımsal faaliyetlerin hemen hemen tamamını içeren bir düzenleme yapıyoruz"
01.03.2019
Madenlerimizde 130 binden fazla kişi çalışıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Potansiyeli yüksek ancak maliyet ve insan kaynağı eksikliği nedeniyle üretim yapılamayan alanları üretime açıyoruz. Bugün tüm Türkiye'de madenlerimizde 130 binden fazla kişi çalışıyor. Bu alanları üretime açarak yatırımcılarımız eliyle 20 bin kişilik istihdam potansiyeli daha sağlayacağız"
01.03.2019
Nüfusumuzun yüzde 70'i doğal gaza erişebilir durumda
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Şu an itibarıyla nüfusumuzun yüzde 62'si doğal gaz kullanır hale geldi, yüzde 70'i de erişebilir durumda"
26.02.2019
Sondajda birkaç hafta içinde hedef derinliğine ulaşmış olacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Fatih gemisiyle Akdeniz'de yürüttüğü sondaj çalışmalarına ilişkin, "Şu anda 5 bin metre civarında bir sondaj derinliğine ulaşmış durumdayız. Hedef derinliğimiz 6 bin metre. Birkaç hafta içinde hedef derinliğine ulaşmış olacağız." dedi.
26.02.2019
Kastamonu'da enerji altyapısını iyileştirmeye gayret edeceğiz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Geçen yıl Kastamonu'da 120 milyon liralık yatırım yapmışız. Yeter mi? Elbette yetmez. İmkanları, kaynakları sonuna kadar zorlayarak enerji altyapısını iyileştirmeye gayret edeceğiz"
25.02.2019
Atıktan enerji üreten tesis sayısını 160'a çıkaracağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Şu anda 57 şehrimizde 144 tesis ile atıktan enerji elde ediyoruz ve kurulu gücümüz de yaklaşık 650 megavat. İnşallah önümüzdeki yıl, bu yıl içerisinde devreye girecek olanlarla birlikte atıktan enerji üreten tesis sayısını 160'a, kurulu gücümüzü de 700 megavatın üzerine çıkaracağız"
23.02.2019
Akdeniz'de ilk sondaj sonuçları geliyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 2. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi kapsamında moderatörlerin sorularını yanıtladı.
23.02.2019
81 ilde doğal gaz kullanıma hazır hale gelmiştir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "2002 yılında AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye'de sadece 5 büyük şehrimizde doğal gaz varken bugün 81 ilin tamamında doğal gaz kullanıma hazır hale gelmiştir"
22.02.2019
Bakan Dönmez'den verimlilik çağrısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Hamdolsun Türkiye'de artık hem elektrik hem de doğal gaz tarafında arz güvenliği sorunu kalmamıştır, hatta fazlamız var, ihraç edebilecek haldeyiz"
22.02.2019
Bakan Dönmez, İlham Aliyev'le görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 5. Bakanlar Toplantısı'na katılmak için geldiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
20.02.2019
Elektrikte Tarımsal Faaliyetler Tarifesi başlıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte "tarımsal faaliyetler tarifesi" uygulamasının en geç bir aya kadar başlayacağını söyledi.
20.02.2019
TAP'ın da TANAP gibi hızlı bitirilmesini ümit ediyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 5. Bakanlar Toplantısı'nın açılış oturumunda konuştu.
17.02.2019
Bakan Dönmez: İnşallah Önümüzdeki Yıl Enflasyonda Tek Haneli Rakamlara Gelmiş Olacağız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez:"Zamanında alınan tedbirlerle, yeni ekonomi programı kapsamında enflasyonda duruş söz konusu. İnşallah bu yıl içerisinde belki yüzde 14-15'leri yakalayacağız, önümüzdeki yıldan itibaren de tekrar tek haneli rakamlara gelmiş olacağız. Ona bağlı olarak faiz ve işsizlik göstergelerinde iyileşmeleri birlikte tekrar göreceğiz"
16.02.2019