Haberler

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, bu yıl yedincisi düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin G20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde başarılı bir sınav verildiğini vurguladı.
19.11.2015
Bakan Alaboyun, Japon Bakan Suzuki ile Görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Junji Suzuki ile nükleer santral ve yenilenebilir enerji yatırımlarını görüştü.
18.11.2015
IEA Enerji Bakanları Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Enerji Bakanları Toplantısı'na katıldı.
17.11.2015
Bakan Alaboyun: İran ve Rusya ile Tahkimi Kazanırsak Ham Petrol Fiyatlarında Düşüşle Birlikte Doğalgazda Bunu Vatandaşa Yansıtırız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, İran’daki ve Rusya’daki tahkimin kazanılması durumunda, buna ham petrol fiyatlarındaki düşüş de eklendiği zaman doğalgazdaki fiyat indirimlerinin vatandaşa yansıtılabileceğini söyledi.
16.11.2015
Bakan Alaboyun Habertürk Televizyonu Canlı Yayınına Katıldı
G20 zirvesi için bulunduğu Antalya'da Habertürk Televizyonu canlı yayınına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, İran’daki ve Rusya’daki tahkimin kazanılması durumunda, buna ham petrol fiyatlarındaki düşüş de eklendiği zaman doğalgazdaki fiyat indirimlerinin vatandaşa yansıtılabileceğini söyledi.
15.11.2015
G20 Liderler Zirvesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Şi başkanlığında, iki ülke heyetleri bir araya geldi.
15.11.2015
Terörü Şiddetle Kınıyoruz
Terörü Şiddetle Kınıyoruz
14.11.2015
Bakan Alaboyun Kanal 24 ve Trt Haber'deki Röportajlarda Soruları Yanıtladı
Kanal 24 ve TRT Haber'deki röportajlarda soruları yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarının ardından G20'de terörün daha iyi tartışılabileceği ortak bir zemin bulunacağını söyledi.
14.11.2015
G20 Liderler Zirvesi
"Önemli bir projeye Türk-Japon işbirliğiyle mührü vurduk"
14.11.2015
Çocuklar İçin Enerji Parkı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla ilkokul öğrencilerini misafir etti.
13.11.2015
10 Kasım Mesajı
10 Kasım Mesajı
10.11.2015
Enerjide Yoğun Diplomasi Trafiği
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza ALABOYUN, 8. Uluslararası Enerji Fuarı ve Konferansı kapsamında Türkiye’ye gelen Somali Petrol ve Mineral Kaynaklar Bakanı Mohamed Mukhtar İbrahim’i, Irak Elektrik Bakanı Kasım El Fahdavi’yi, Sudan Petrol Bakanı Mohamed Zayed Awad’ı ve Libya Petrol Bakanı Masallah Al-Zawie’yi makamında ayrı ayrı kabul etti.
06.11.2015
4. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'nin rüzgar enerjisindeki potansiyelinin değerlendirilmesi için yatırımların önünün açılacağını belirterek, "Türkiye'nin rüzgar enerjisinde 2023 yılı hedefi 20 bin megavat. Bunu başarmak için yılda yaklaşık bin 950 megavatlık, yani 2 milyar dolarlık rüzgar yatırımının gerçekleşmesi gerekiyor" dedi.
04.11.2015
8. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de yenilenebilir ve yerli kaynaklarla enerji çeşitliliğinin sağlanması gerektiğini belirterek, "Çok önemli bir eksiğimiz var; o da nükleer enerji. Nükleersiz bir Türkiye gelecekte enerjisiz bir Türkiye demektir. İlk nükleer santralimiz Akkuyu'da zannediyorum 2023'e kadar bir veya iki reaktör devreye alınacak" dedi.
04.11.2015
Bakan Alaboyun Elektrik İletim ve Dağıtımında Son Durum Hakkında Bilgi Aldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Gölbaşı Milli Yük Tevzi İşletme Müdürlüğünde, 21 elektrik dağıtım şirketiyle görüntülü ve sesli anlık bağlantı gerçekleştirerek elektrik iletim ve dağıtımında son durum hakkında bilgi aldı.
01.11.2015