Haberler

Kınama ve Başsağlığı Mesajı
Bugün, Ankara’da sabah saatlerinde gerçekleştirilen hain terör eyleminde, birçok vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini ve çok sayıda insanımızın da yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.
10.10.2015
Bakan Alaboyun Rusya’da Nükleer Mühendislik Eğitimi Almak Üzere Seçilen Öğrencileri Kabul Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışmaları için Rusya'ya eğitime gönderilecek öğrencileri Bakanlık'ta kabul etti. 2011'den sonra beşinci kez Rusya'ya öğrenci gönderildiğini anlatan Alaboyun, "Bu sene 72 erkek, 6'sı kız olmak üzere 78 öğrenciyi Rusya'ya göndereceğiz. Bu rakam toplamda 317 öğrenciyi bulmuş durumda" dedi.
09.10.2015
Bakan Alaboyun: Son 10 Yılda Afrika'da Enerjiye Erişim Oranının Yüzde Birden Daha Az Artış Gösterdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Alaboyun, İstanbul'da düzenlenen G20 Enerji Bakanları Toplantısı'nın kapanışında konuştu.
02.10.2015
G20 Enerji Bakanları Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, İstanbul’da G20 bünyesinde düzenlenen "Sahraaltı Afrika’da Enerjiye Erişim" konulu konferansta konuştu.
01.10.2015
Elektrik Perakende Satış Sektörünün Geleceği Sempozyumu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji sektöründeki gelişmelerin büyük oranda özel sektör yatırımlarından kaynaklandığını belirterek, "Bu noktada risk alan, yatırım yapan, istihdam sağlayan ve ülkemizin geleceğine tuğla koyan özel sektörümüzü kutluyorum" dedi.
30.09.2015
Türkiye'nin Elektrik Sistemi Bayram ve Seçime Hazır
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'nin elektrik sisteminin Kurban Bayramı ve 1 Kasım'da gerçekleşecek genel seçimlere hazır olduğunu söyledi.
21.09.2015
Bakanlardan Aksaray Çıkarması
Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, ilk olarak Sarıyahşi ilçesini ziyaret etti.
19.09.2015
Bakan Aşcı’dan, Bakan Alaboyun’a Nezaket Ziyareti
Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’a nezaket ziyaretinde bulundu.
17.09.2015
PETFORM Üyeleri Bakan Alaboyun’u Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Petrol Platformu Derneği (PETFORM) üyelerini kabul etti.
16.09.2015
YASED Başkanı'ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet ERDEM, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’a makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ülke ve dünya petrol piyasalarına ilişkin konular ele alındı.
15.09.2015
Bakan Alaboyun: Cizre'ye Giden Elektrik Aktif ve Trafolarımız Faaliyette
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığında (TPAO) basın mensuplarıyla bir araya geldi.
11.09.2015
Zaman Birlik Zamanı…
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Konya'nın Ereğli ilçesinde, Hakkari Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu’nun cenaze törenine katıldı. Iğdır'da terör örgütü PKK'nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Ali Koç'un ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.
09.09.2015
İstanbul Finans Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, "Son 10 yılda, dünyada doğalgaz ve elektrik talebinin Çin’den sonra en fazla arttığı 2. ülke konumundayız. Avrupa’da da birinciyiz" dedi.
08.09.2015
Bakan Alaboyun Yeraltı Doğalgaz Depolama Alanı'nı Ziyaret Etti
Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Alanı'nın, Tuz Gölü sahiline 30 kilometre uzaklıkta olduğunu anımsatan Alaboyun, bu alanın adının "Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Alanı" olarak değiştirileceğini bildirdi.
05.09.2015
Kabine Üyeleri Anıtkabir'de
Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulan 63. Hükümet üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret etti.
01.09.2015