Haberler

Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
29.05.2015
Bakan Yıldız Aydın’da…
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız çeşitli temaslarda bulunmak ve açılış törenlerine katılmak için geldiği Aydın’da, Germencik ilçesindeki Efeler Jeotermal Santrali 2. ve 3. ünitelerinin açılış törenine katıldı.
22.05.2015
Salman Elektrik Rüzgar Enerji Santrali'nin Açılış Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, FİNA Enerji’nin İzmir'in Karaburun ilçesi Sarpıncık’taki 27,5 megavat kapasiteli Salman Elektrik Rüzgar Enerji Santrali'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, yerli enerji kaynaklarının kullanımını artırarak doğalgaz ithalatının azaltılabileceğini belirtti.
21.05.2015
Yeni Türkiye ve 2023 Enerji Politikaları
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MÜSİAD İzmir Şubesi'nce düzenlenen "Yeni Türkiye ve 2023 Enerji Politikaları" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, son 20 yıl içerisinde bir insanın, ailenin, şirketin bir ülkenin görebileceği artı ve eksi bütün noktaların hemen hemen Türkiye'de görülmüş olduğunu, 7 Haziran seçimleri öncesinde verdikleri oyların, yaptıkları tercihlerin bir kısım vesayetlerle hükümsüzleştirilmeye, itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı dönemden geçtiklerini söyledi.
21.05.2015
Bekirli Termik Santrali’nin İkinci Ünitesinin Açılış Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş'nin, Çanakkale'nin Biga ilçesindeki İÇDAŞ Süper Kritik Bekirli Termik Santrali’nin ikinci ünitesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AK Parti hükümetleri döneminde büyük enerji atılımları yaşadığını söyledi.
20.05.2015
ETKB - BSTB ve TÜBİTAK Ortak Enerji Projeleri Tanıtım Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TÜBİTAK ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirecekleri enerji projelerinin tanıtım toplantısına katıldı.
07.05.2015
21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı- ICCI-2015'in açılışında, Türkiye'deki enerji projelerinde hassas ve duyarlı davrandıklarını ifade etti.
06.05.2015
Bakan Yıldız STEAM Enerji Arenası Değişen Dinamikler Konferansına Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Doğu Akdeniz doğalgazının, Mısır üzerindeki LNG tesisleri aracılığıyla dünya piyasalarına çok ciddi bir şekilde sunulabileceğini düşünmediğini söyledi.
04.05.2015
Bakan Yıldız EMD Üyeleriyle Bir Araya Geldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız Erciyes'te Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle bir araya geldi ve soruları yanıtladı.
02.05.2015
Doğalgaza, Elektriğe Herhangi Bir Zam Yok
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaza ve elektriğe herhangi bir zam olmadığını söyledi.
27.04.2015
Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları İnşaatı Temel Atma Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları İnşaatı Temel Atma Töreni'nde, bugün yeni bir sürecin başladığını belirterek, hiçbir zaman nükleer santral kurulumunda bu kadar somut ve net bir noktaya gelinemediğini söyledi.
14.04.2015
Türk ve Rus Üniversitelerinden Nükleer Eğitimde İşbirliği
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türk ve Rus üniversiteleri arasında yapılan nükleer eğitimde işbirliği anlaşmalarına ilişkin, "Hem Rusya'da hem de birbirinden kıymetli üniversitelerimiz arasında yapılan bu çerçeve anlaşma, insan kaynaklarının en önemli merkezi olacak" dedi.
13.04.2015
Türkiye ile Gürcistan'dan Enerjide İş Birliği Anlaşması
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız ile Gürcistan Enerji Bakanı Kakha Kaladze, Türkiye ile Gürcistan arasında enerji iş birliğini kapsayan anlaşmayı imzaladı.
09.04.2015
8. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen 8. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex'in açılışında, Türkiye'nin bir dönüşümün, ilerlemenin ve gelişimin içinde olduğunu belirterek, büyüyen Türkiye'nin küçülen enerji sektörü olamayacağını vurguladı.
09.04.2015
12. Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "12. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı Petroleum İstanbul"un açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de önceki gün elektrik dağıtım sisteminde ve özellikle iletim sisteminde bir çökme olduğunu, bunu son derece önemli bulduklarını söyledi.
02.04.2015