Haberler

Bakan Yıldız "Afrika Enerji Forumu"na Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karadeniz Holding'in ana sponsorluğun da gerçekleştirilen "Afrika Enerji Forumu"na katılarak burada bir konuşma yaptı.
18.06.2014
Elektrik İletimine Havadan Takip
Enerji iletim hatlarında arızaların ve oluşacak kayıpların önlenmesi için helikopterle havadan takip sistemine geçildi.
17.06.2014
IICEC 5. Uluslararası Enerji Forumu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin büyümesini karşılayacak yatırımların miktarının yıllık minimum 8 milyar dolar olduğunu belirterek, "Uluslararası sermayenin de buna aynı şekilde rağbet edeceğine inanıyoruz" dedi.
13.06.2014
Bakan Yıldız: “Bizim Amacımız Vatandaşımıza Yüksek Fiyatlarla Doğal Gaz Kullanımını Öngörmeyen Bir Yapıyı Kurgulamaktır"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) düzenlenen Türk-İran İş Forumunun ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Yıldız, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin gelmesiyle gerek enerji gerekse diğer sektörlerle ilgili yapılan görüşmelerin son derece iyi geçtiğini söyledi. Yıldız, bu görüşmelerin somut sonuçlarının olması gerektiğinin İranlı muhataplara iletildiğini dile getirdi.
10.06.2014
STAR Rafineri Proje Finansman Anlaşması İmzalandı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Hazine garantisi oluşturmaksızın bir projenin tesis edilmesi, aslında o ülkenin bütün siyasi güvenliği ile alakalı ve önemli" dedi.
06.06.2014
“Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi
Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından
02.06.2014
Şahdeniz ve TANAP Projeleri Ortaklık Artırımı Anlaşması İmzalandı
Türkiye'nin, Şahdeniz Doğalgaz Üretim Sahası ve TANAP Projesi'ne ortaklığının artırılmasına ilişkin anlaşma, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da imzalandı.
30.05.2014
Bakan Yıldız PETFORM' da
Bakan Yıldız: "Türkiye coğrafyasından kaynaklanan avantajları daha çok kullandığı bir döneme giriyor"
29.05.2014
Bakan Yıldız: "TANAP’a Türkmenistan Gazı da Katılabilir"
Bakan Yıldız Kafkasya Üniversiteler Birliği 4. Olağan Kongresi'nde
29.05.2014
Bakan Yıldız Yukiya Amano ile Görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Direktörü Yukiya Amano ile görüştü.
13.05.2014
Türkiye CERN'le Ortak Üyelik Anlaşması İmzaladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ile Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) arasında ortak üyelik anlaşması imzalanmasının ardından CERN yetkililerinden bilgi aldı.
12.05.2014
Türkiye, Yemen'de Doğal Gaz Aramaya Talip
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bakanlıkta Yemen Elektrik ve Enerji Bakanı Saleh Somae ile görüştü.
08.05.2014
Bakan Yıldız Gürcistan'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Enerji Bakanı Kakha Kaladze ile Enerji Bakanlığında bir araya geldi.
06.05.2014
Bakan Yıldız İzmir'de
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, REYSAŞ Lojistik tarafından Torbalı ilçesindeki depolarının çatısı üzerinde kurulan ve 840 kilowatt üretim kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük "çatı üzeri fotovoltaik enerji santrali", Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın da katıldığı törenle hizmete girdi.
04.05.2014
Bakan Yıldız Balıkesir’de
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletmesini gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Taşeron firmalara bağlı işçilerle sohbet eden Yıldız, bu konuda bazı sıkıntılar yaşandığını hatırlattı.
03.05.2014