Haberler

STAR Rafineri Proje Finansman Anlaşması İmzalandı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Hazine garantisi oluşturmaksızın bir projenin tesis edilmesi, aslında o ülkenin bütün siyasi güvenliği ile alakalı ve önemli" dedi.
06.06.2014
“Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi
Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından
02.06.2014
Şahdeniz ve TANAP Projeleri Ortaklık Artırımı Anlaşması İmzalandı
Türkiye'nin, Şahdeniz Doğalgaz Üretim Sahası ve TANAP Projesi'ne ortaklığının artırılmasına ilişkin anlaşma, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da imzalandı.
30.05.2014
Bakan Yıldız PETFORM' da
Bakan Yıldız: "Türkiye coğrafyasından kaynaklanan avantajları daha çok kullandığı bir döneme giriyor"
29.05.2014
Bakan Yıldız: "TANAP’a Türkmenistan Gazı da Katılabilir"
Bakan Yıldız Kafkasya Üniversiteler Birliği 4. Olağan Kongresi'nde
29.05.2014
Bakan Yıldız Yukiya Amano ile Görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Direktörü Yukiya Amano ile görüştü.
13.05.2014
Türkiye CERN'le Ortak Üyelik Anlaşması İmzaladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ile Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) arasında ortak üyelik anlaşması imzalanmasının ardından CERN yetkililerinden bilgi aldı.
12.05.2014
Türkiye, Yemen'de Doğal Gaz Aramaya Talip
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bakanlıkta Yemen Elektrik ve Enerji Bakanı Saleh Somae ile görüştü.
08.05.2014
Bakan Yıldız Gürcistan'da
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Enerji Bakanı Kakha Kaladze ile Enerji Bakanlığında bir araya geldi.
06.05.2014
Bakan Yıldız İzmir'de
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, REYSAŞ Lojistik tarafından Torbalı ilçesindeki depolarının çatısı üzerinde kurulan ve 840 kilowatt üretim kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük "çatı üzeri fotovoltaik enerji santrali", Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın da katıldığı törenle hizmete girdi.
04.05.2014
Bakan Yıldız Balıkesir’de
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletmesini gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Taşeron firmalara bağlı işçilerle sohbet eden Yıldız, bu konuda bazı sıkıntılar yaşandığını hatırlattı.
03.05.2014
Bursa 3. Bilim Şenliği
Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin bahçesinde düzenlenen "3'ncü Bilim Şenliği"nin açılış töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji sektöründe, yenilenebilir enerji kaynakları ve Türkiye'nin yerli kaynaklarında çok büyük bir pazar olduğunu, söyledi.
02.05.2014
Doğal Gazda Yeni Rota Norveç
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Norveç'teki resmi temasları kapsamında görüştüğü Norveç Petrol ve Enerji Bakanı Tord Lien ile ortak basın toplantısı düzenledi.
29.04.2014
Bakan Yıldız, Kocaeli ve Sakarya’daydı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gebze ilçesinde SEDAŞ SCADA Merkezi açılış töreninde konuştu. SCADA sisteminin Türkiye'de ilk defa 1994 yılında Kayseri'de uygulandığını belirterek, o zaman Türkiye'nin böyle bir değişime ne kadar hazır olduğunu hep beraber test ettiklerini söyledi.
25.04.2014
20. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı
Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, "20. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı"nda (ICCI 2014), Türkiye'nin dünyanın büyüme hızından daha hızlı büyüdüğünü söyledi.
24.04.2014