Haberler

Bakanlardan Aksaray Çıkarması
Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, ilk olarak Sarıyahşi ilçesini ziyaret etti.
19.09.2015
Bakan Aşcı’dan, Bakan Alaboyun’a Nezaket Ziyareti
Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’a nezaket ziyaretinde bulundu.
17.09.2015
PETFORM Üyeleri Bakan Alaboyun’u Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Petrol Platformu Derneği (PETFORM) üyelerini kabul etti.
16.09.2015
YASED Başkanı'ndan Hayırlı Olsun Ziyareti
Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet ERDEM, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’a makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ülke ve dünya petrol piyasalarına ilişkin konular ele alındı.
15.09.2015
Bakan Alaboyun: Cizre'ye Giden Elektrik Aktif ve Trafolarımız Faaliyette
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığında (TPAO) basın mensuplarıyla bir araya geldi.
11.09.2015
Zaman Birlik Zamanı…
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Konya'nın Ereğli ilçesinde, Hakkari Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu’nun cenaze törenine katıldı. Iğdır'da terör örgütü PKK'nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Ali Koç'un ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.
09.09.2015
İstanbul Finans Zirvesi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, "Son 10 yılda, dünyada doğalgaz ve elektrik talebinin Çin’den sonra en fazla arttığı 2. ülke konumundayız. Avrupa’da da birinciyiz" dedi.
08.09.2015
Bakan Alaboyun Yeraltı Doğalgaz Depolama Alanı'nı Ziyaret Etti
Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Alanı'nın, Tuz Gölü sahiline 30 kilometre uzaklıkta olduğunu anımsatan Alaboyun, bu alanın adının "Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Alanı" olarak değiştirileceğini bildirdi.
05.09.2015
Kabine Üyeleri Anıtkabir'de
Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulan 63. Hükümet üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret etti.
01.09.2015
Bakan Yıldız, DMD'nin Konuğu Oldu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği’nin (DMD) konuğu oldu. Bakan Yıldız, 7 Haziran seçimleri sonrası siyasi gelişmelerin enerji sektörüne etkileri ve bölgedeki gelişmelerin enine boyuna değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
21.08.2015
Aksa Enerji'nin Göynük Termik Santrali Açıldı
Açılışta konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yerli kaynaklar sayesinde Türkiye'nin yurtdışına ödediği ithalat faturasını azaltacağını belirterek, "Aksa Enerji'nin Göynük Termik Santrali'nden devlet 20 yılda 1,5 milyar lira kazanacak. Bu dev tesisle her yıl yurtdışına 100 milyon dolar civarında daha az para vereceğiz" dedi.
17.08.2015
Türkiye Enerji Raporu Tanıtım Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nin hazırladığı "Türkiye Enerji Raporu"nun bakanlıkta gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuştu.
03.08.2015
Gardabani Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Açılış Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum. Bu ve benzeri projelerle Gürcistan ile olan işbirliğimiz perçinlenmekte ve tüm dünyaya örnek olmaktadır" dedi.
22.07.2015
Bakan Yıldız Balıkesir’de
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bizler yalnızca enerji ihtiyacımızın karşılanması adına tabirimi lütfen maruz görün 'hoyratça' yapılan çalışmalara karşıyız" dedi.
10.07.2015
Bakan Yıldız: Düşen Petrol Fiyatları Piyasaya Yansıyacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 57-58 dolar bandında olan ham petrol varil fiyatının geçen aya göre yüzde 5-6 düştüğünü belirterek, "Bu 3 gün faz farkı ile piyasaya yansıyacak" dedi.
08.07.2015