Haberler

12. Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "12. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı Petroleum İstanbul"un açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de önceki gün elektrik dağıtım sisteminde ve özellikle iletim sisteminde bir çökme olduğunu, bunu son derece önemli bulduklarını söyledi.
02.04.2015
Yerli Sismik Araştırma Gemisi "TURKUAZ" Denize İndirildi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Maden Tetkik Arama (MTA) için yaptırılan yerli sismik araştırma gemisi "TURKUAZ"ın denize indirilme törenine katıldı.
28.03.2015
ENVERDER Genel Merkezi Açıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Genel Merkez Binası açılışı ve "Enerji Verimli Ürün Etiketi" tanıtımında yaptığı konuşmada, merkezin, Türkiye'nin geleceğinin oluşmasına ve enerjinin verimli ve tasarruflu kullanılmasına dönük çok önemli bir katkı koyacağını söyledi.
26.03.2015
Bakan Yıldız: “Gelecek yılın sonunda Kandil’de petrol arama planımız var”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kandil Dağı'nda petrol aranması ile ilgili, "Orada bir sükunetin olması durumunda çalışmalara başlamayı düşünüyoruz. Gelecek yılın sonunda böyle bir planlamamız var" dedi.
26.03.2015
14. Uluslararası Petrol ve Gaz Konferansı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 14. Uluslararası Petrol ve Gaz Konferansı'nda, petrol fiyatındaki düşüşün enerji sektöründe belirsizlik ve kararsızlıkları beraberinde getirdiğini ifade ederek, ülkelerin ham petrol varil fiyatı ile ilgili bütçelerini 2015 yılı için 100 dolar civarında bir rakam üzerinden yaptıklarını söyledi.
18.03.2015
TANAP Temel Atma Töreni
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temeli atılan TANAP'ın güzergah ve hedefiyle ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Bu proje başka hiçbir projenin alternatifi olmadığı gibi bu projeye alternatif başka bir proje de yoktur" dedi.
17.03.2015
Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Enerji Diyalogu Çerçevesinde AB ile Türkiye Arasında Stratejik Enerji İşbirliği Ortak Deklarasyon
Türkiye, Ortadoğu ve Hazar Bölgesindeki enerji kaynakları ile AB enerji pazarı arasında doğal bir enerji köprüsü ve enerji merkezidir (hub). Türkiye’nin bir enerji merkezi olarak daha da gelişmesi hem Türkiye’nin hem de AB’nin karşılıklı menfaatine olacaktır.
16.03.2015
TANAP Ortaklar Anlaşması İmza Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) ve BP arasındaki Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Ortaklar Anlaşması'nın imza törenine katıldı.
13.03.2015
Rüzgar Enerjisi Sektör Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Rüzgar Enerjisi Sektör Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin hızlı bir şekilde ortaya koyduğu enerji politikaları ve stratejileri çerçevesinde, yerli ve yenilenebilir kaynaklarını artıracağını belirtti. Yıldız, "Bu bir değişim. Büyüme içerisinde bu değişimi yapmak birtakım koordinasyonları daha elzem hale getiriyor" diye konuştu.
16.02.2015
Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TANAP) da bir ayağını oluşturduğu Güney Gaz Koridoru projesini kararlılıkla devam ettireceklerini, gerçekleştirecekleri diğer projelerin bu projenin kararlılığını kesinlikle bozmayacağını belirtti.
12.02.2015
Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin su, rüzgar, güneş, jeotermal ve biyokütle gibi yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla beraber büyümesine devam edeceğini belirtti.
09.02.2015
Geycek Rüzgar Enerji Santrali Açılış Töreni
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Polat Enerji tarafından Kırşehir'in Mucur ilçesinde yapımı tamamlanan Geycek Rüzgar Enerji Santralinin (RES) açılış töreninde yaptığı konuşmada, enerji yatırımlarını, yenilenebilir dahil Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar her noktaya taşıyacaklarını söyledi.
30.01.2015
Enerji Piyasaları Zirvesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Enerji Uzmanları Derneğince düzenlenen "Enerji Piyasaları Zirvesi"ne katıldı.
20.01.2015
Türkiye-Irak 17'nci Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Irak'la birbirimizi daha iyi anlayan ve destek veren yapıyı sürdürüyoruz. Terör örgütü DAİŞ (IŞİD) ile mücadelede Irak'ın yanındayız. Irak'ın güvenlik güçlerine destek vermeye hazırız" dedi.
18.01.2015
6. Enerji Verimliliği Kongre ve Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 6. Enerji Verimliliği Kongre ve Fuarı'nın açılışında, enerji verimliliğinin Türkiye'nin artan refah seviyesine katkıda bulunacağını ve bu bilincin çocuklardan, kadınlara toplumun her seviyesinde yerleştirilmesi gerektiğini belirtti.
14.01.2015