Haberler

Bakan Alaboyun Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile Görüştü
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza ALABOYUN, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter SZİJJARTO ve beraberindeki heyet ile bakanlıkta bir araya geldi.
20.10.2015
Elektrik İletim Hattına Canlı Bakım
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürü (TEİAŞ) Genel Müdürü Mehmet Sinan Yıldırım ile Ankara'nın Gölbaşı ilçesine bağlı İncek mahallesinde bulunan elektrik iletim hattında canlı bakım çalışmalarını izledi.
18.10.2015
Bakan Alaboyun TOBB Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Temel Atma Törenine Katıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'ndeki TOBB Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin temel atma törenine katıldı.
17.10.2015
Seçim Sürecinde Enerji Arz Güvenliği Toplantısı Aksaray’da Yapıldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, 1 Kasım seçimlerinde beklenmedik elektrik kesintileri yaşanmaması için bazı tedbirler aldıklarını belirterek, "Helikopterler sürekli takipte olacak ve dağıtım şirketleri bakım onarım personel sayılarını arttıracaklar. Amacımız seçimin güven içinde yapılması" dedi.
11.10.2015
Basın Açıklaması - Akkuyu Nükleer Santral Projesi
Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında “Akkuyu Nükleer Santral Projesine” ilişkin spekülatif haberler yer almıştır.
10.10.2015
Basın Açıklaması - Mavi Akım Hattı
Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında Rusya’nın “Mavi Akım Hattı” üzerinden ‘Türkiye’nin 3 Milyar m3 lük kapasite artış talebini reddettiği’ şeklinde “Asılsız ve Mesnetsiz” haberler çıkmıştır.
10.10.2015
Kınama ve Başsağlığı Mesajı
Bugün, Ankara’da sabah saatlerinde gerçekleştirilen hain terör eyleminde, birçok vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini ve çok sayıda insanımızın da yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.
10.10.2015
Bakan Alaboyun Rusya’da Nükleer Mühendislik Eğitimi Almak Üzere Seçilen Öğrencileri Kabul Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışmaları için Rusya'ya eğitime gönderilecek öğrencileri Bakanlık'ta kabul etti. 2011'den sonra beşinci kez Rusya'ya öğrenci gönderildiğini anlatan Alaboyun, "Bu sene 72 erkek, 6'sı kız olmak üzere 78 öğrenciyi Rusya'ya göndereceğiz. Bu rakam toplamda 317 öğrenciyi bulmuş durumda" dedi.
09.10.2015
Bakan Alaboyun: Son 10 Yılda Afrika'da Enerjiye Erişim Oranının Yüzde Birden Daha Az Artış Gösterdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Alaboyun, İstanbul'da düzenlenen G20 Enerji Bakanları Toplantısı'nın kapanışında konuştu.
02.10.2015
G20 Enerji Bakanları Toplantısı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, İstanbul’da G20 bünyesinde düzenlenen "Sahraaltı Afrika’da Enerjiye Erişim" konulu konferansta konuştu.
01.10.2015
Elektrik Perakende Satış Sektörünün Geleceği Sempozyumu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji sektöründeki gelişmelerin büyük oranda özel sektör yatırımlarından kaynaklandığını belirterek, "Bu noktada risk alan, yatırım yapan, istihdam sağlayan ve ülkemizin geleceğine tuğla koyan özel sektörümüzü kutluyorum" dedi.
30.09.2015
Türkiye'nin Elektrik Sistemi Bayram ve Seçime Hazır
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'nin elektrik sisteminin Kurban Bayramı ve 1 Kasım'da gerçekleşecek genel seçimlere hazır olduğunu söyledi.
21.09.2015
Bakanlardan Aksaray Çıkarması
Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray'a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, ilk olarak Sarıyahşi ilçesini ziyaret etti.
19.09.2015
Bakan Aşcı’dan, Bakan Alaboyun’a Nezaket Ziyareti
Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’a nezaket ziyaretinde bulundu.
17.09.2015
PETFORM Üyeleri Bakan Alaboyun’u Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Petrol Platformu Derneği (PETFORM) üyelerini kabul etti.
16.09.2015