Haberler

Enerjide Yoğun Diplomasi Trafiği
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza ALABOYUN, 8. Uluslararası Enerji Fuarı ve Konferansı kapsamında Türkiye’ye gelen Somali Petrol ve Mineral Kaynaklar Bakanı Mohamed Mukhtar İbrahim’i, Irak Elektrik Bakanı Kasım El Fahdavi’yi, Sudan Petrol Bakanı Mohamed Zayed Awad’ı ve Libya Petrol Bakanı Masallah Al-Zawie’yi makamında ayrı ayrı kabul etti.
06.11.2015
4. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'nin rüzgar enerjisindeki potansiyelinin değerlendirilmesi için yatırımların önünün açılacağını belirterek, "Türkiye'nin rüzgar enerjisinde 2023 yılı hedefi 20 bin megavat. Bunu başarmak için yılda yaklaşık bin 950 megavatlık, yani 2 milyar dolarlık rüzgar yatırımının gerçekleşmesi gerekiyor" dedi.
04.11.2015
8. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'de yenilenebilir ve yerli kaynaklarla enerji çeşitliliğinin sağlanması gerektiğini belirterek, "Çok önemli bir eksiğimiz var; o da nükleer enerji. Nükleersiz bir Türkiye gelecekte enerjisiz bir Türkiye demektir. İlk nükleer santralimiz Akkuyu'da zannediyorum 2023'e kadar bir veya iki reaktör devreye alınacak" dedi.
04.11.2015
Bakan Alaboyun Elektrik İletim ve Dağıtımında Son Durum Hakkında Bilgi Aldı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Gölbaşı Milli Yük Tevzi İşletme Müdürlüğünde, 21 elektrik dağıtım şirketiyle görüntülü ve sesli anlık bağlantı gerçekleştirerek elektrik iletim ve dağıtımında son durum hakkında bilgi aldı.
01.11.2015
Bakan Alaboyun: “Seçimde Enerji Güvenliği Açısından Herhangi Bir Sorun Yaşamadık”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, seçim süresince Türkiye genelinde seçim güvenliğini ve sürekliliğini etkileyecek herhangi bir arızanın meydana gelmediğini belirtti.
01.11.2015
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
29.10.2015
Bakan Alaboyun Akkuyu Nükleer Enerji Santrali İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Mersin Akkuyu’da inşaa edilen Akkuyu Nükleer Enerji Santralinin inşaat sahasında incelemelerde bulundu.
28.10.2015
Türk Üretimi "Yüzen Santraller" Uğurlandı
Karadeniz Holding'in Gana Cumhuriyeti ve Endonezya için ürettiği "yüzen dev elektrik santralleri" bu ülkelere teslim edilmek üzere yola çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye'nin, Karadeniz Holding'in ürettiği "yüzen dev elektrik santralleri"nden gurur duyduğunu söyledi.
27.10.2015
Bakan Alaboyun’dan Sürpriz Ziyaret
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Nevşehir’in Nar Kasabasında bir ilk öğretim okuluna sürpriz ziyarette bulundu.
26.10.2015
Bakan Alaboyun Kırşehir Geycek Rüzgar Enerji Santrali’nde İncelemelerde Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Mucur ilçesindeki Polat Enerji Mucur Geycek Rüzgar Enerji Santrali'de incelemelerde bulunan Alaboyun, yetkililerden çalışmalar hakkında brifing aldı.
26.10.2015
Bakan Alaboyun Nevşehir’de Boren Bor Optik'i Ziyaret Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Nevşehir’in Acıgöl ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Boren Bor Optik'i ziyaret ederek yetkililerden fabrika hakkında bilgi aldı.
26.10.2015
Enerji İthalat Faturası Sentetik Petrolle Azalacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, bu yıl sonuna kadar Manisa'da linyit ve biyokütleden saatte 250 kilogram sentetik petrol üretecek pilot projenin başlayacağını belirterek, "Hedefimiz, bu tesislerimizin sayısını artırarak, enerji ithalat faturamızı düşürmek ve 2 milyar doların üzerinde sentetik petrol üretimini sağlamak" dedi.
25.10.2015
Basın Açıklaması
Basın Açıklaması
24.10.2015
Bakan Alaboyun Aksaray ve Konya’da Çeşitli Temaslarda Bulundu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, "Tarımsal sulamada 'Yeraltı havuz, bittiği de yok, elektrik de var' mantığından bugün 'kapalı sisteme geçelim' diyen bir kültüre geldik. Bu başarıdır, güzel bir gelişmedir" dedi.
24.10.2015
Bakan Alaboyun BP Türkiye Başkanı Bud Fackrell’i Kabul Etti
Bakan Alaboyun BP Türkiye Başkanı Bud Fackrell’i Kabul Etti
22.10.2015