Haberler

Libya'daki Petrol Arama Çalışmaları İçin 7 Ruhsat Alanı Belirlendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TP) Libya'da petrol arama ve üretim çalışmaları için ruhsat başvurusunda bulunduğunu belirterek, "Libya ile yapılan mutabakat kapsamında 7 ruhsat alanı belirledik, yaklaşık 3 ay kadar askı ve ilan süreci devam edecek. 3-4 ay içerisinde sismik aramaları yapacağız, buradan alınan veriler değerlendirildikten sonra da lokasyon belirleyeceğiz." dedi.

08.06.2020
Yer Altı Maden İşletmelerine 350 Milyon Lira Destek Ödenecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yılda yaklaşık 10 bin yer altı madencisi için belirtilen şartları yerine getiren işletmelere toplamda 350 milyon lira destek ödemesi yapılacağını bildirdi.

08.06.2020
Bakan Dönmez, Dünya Çevre Günü'nü kutladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Sıfır Atık Projesi" ile 2019'da 261 bin kilogram atık toplandığını belirterek, "Dünya Çevre Günü"nü kutladı.

05.06.2020
Bakan Dönmez, TİSK Üyeleriyle Görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bakanlık binasında telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) üyeleriyle bir araya geldi.

03.06.2020
Yerli ve Yenilenebilir Enerji Üretimi 5 Ayda Yüzde 66 Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin yerli ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin, ocak-mayıs döneminde yüzde 66 olarak gerçekleştiğini bildirdi.

03.06.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e Uğurlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Sondaj Gemisi'ni Karadeniz'e Uğurlama Töreni'nde yaptığı konuşmada, geminin 2 yıl önce mayıs ayında Doğu Akdeniz'deki ilk sondajına uğurlandığını anımsattı.

29.05.2020
Yenilenebilir Enerji Üretiminde Günlük Rekor Kırıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de 24 Mayıs'ta üretilen elektriğin yüzde 90'ının yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını bildirdi.

26.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz Geçişine Hazır

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’e geçiş için son hazırlıklarını tamamladığını bildirdi.

26.05.2020
Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin en büyük elektrik üretim projelerinden Ilısu Barajı'nın altı türbininden ilkinin hizmete alınması dolayısıyla düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla katıldığı törende, bugün çifte mutluluğu bir arada yaşadıklarını söyledi.

19.05.2020
Fatih Temmuzdan İtibaren Karadeniz'de Derin Sondaj Yapacak

Türkiye Enerji Zirvesi'nde yaklaşık 600 katılımcıyla video konferans sistemi üzerinden bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, zirvenin ardından değerlendirmelerde bulundu.

14.05.2020
TOBB Enerji Sektörü Meclis Toplantısı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) düzenlediği "Enerji Sektörü Meclis Toplantısı"na video konferans aracılığıyla katıldı.

07.05.2020
Petrol Sektörüne Yönelik Tedbirleri Alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle petrol arama ve üretim sektörüne yönelik tedbirler alındı

29.04.2020
Madencilik Sektörünü Korumaya Yönelik Tedbirler Alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle madencilik sektörüne yönelik tedbirler alındı

21.04.2020
Yerli Dezenfektan BOREL'in Satışına Yarın Başlanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli dezenfektan BOREL'in tanıtım toplantısında, salgınla mücadelede el temizliğinin çok önemli olduğunu ve sabunla elleri yıkamanın mümkün olmadığı durumlarda ise dezenfektan kullanarak kişisel hijyenin sağlanabileceğini söyledi.

15.04.2020
Bakan Dönmez'den Enerji Sektörü Çalışanlarına Teşekkür

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde kesintisiz enerji için fedakarca görev yapan sektör çalışanlarına teşekkür etti.

12.04.2020