Haberler

Enerjide Filistin ile iş birliğini geliştirmeye hazırız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Filistin davasına verdiği desteğin kararlılıkla süreceğini belirterek, "Filistinli kardeşlerimizin en temel gereksinimlerinden biri olan enerjide, yaşadığı sorunların çözümüne katkı sunmaya ve başta elektrik olmak üzere, enerji sektörünün tüm boyutlarında Filistin ile iş birliğimizi geliştirmeye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim." dedi.

29.11.2022
Bakan Dönmez Konya’da doğal gaz arz törenine katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Konya'nın Altınekin, Emirgazi, Yunak, Tuzlukçu ve Hadim ilçeleri doğal gaz arz törenine katıldı.

26.11.2022
Bakan Dönmez, Yusufeli Barajı ve HES'in açılış törenine katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yusufeli 550 megavatlık kurulu gücü ile toplam HES kurulu gücümüzün yüzde 1,7'sine denk geliyor. Üreteceği 1 milyar 888 milyon kilovatsaat elektrik üretimi ile ekonomimize yaklaşık 5 milyar liralık katkı sağlayacak." dedi.

22.11.2022
Bakan Dönmez, 12. Türkiye Enerji Zirvesi'ne katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin altyapısı ve gaz piyasalarıyla doğal gaz merkezi olmak için tüm enstrümanlara sahip olduğunu belirterek, "Yeni hatların ve yeni kaynakların en ekonomik rotasının Türkiye olması, sahip olduğumuz altyapının daha da gelişmeye müsait bir potansiyeli olduğunu gösteriyor." dedi.

21.11.2022
Bakan Dönmez, Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisleri'nde incelemelerde bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının deniz tarafındaki iletim hatları inşaatının tamamlandığını söyledi.

18.11.2022
Bakan Dönmez, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlığın 2023 yılı bütçesini sundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sakarya Gaz Sahası'nın, keşiften ilk üretime kadar dünyanın en hızlı ilerleyen deniz saha geliştirme projesi olarak tarihe geçeceğini belirterek, "Ülkemizin 2021 doğal gaz üretimi dikkate alındığında, 1. fazda beklenen günlük 10 milyon metreküp üretime bağlı olarak doğal gaz üretimimiz yaklaşık 10 kat, 2. fazda beklenen günlük 40 milyon metreküp üretime bağlı olarak ise yaklaşık 40 kat artacaktır." dedi.

16.11.2022
Manisa'ya son 20 yılda 48 milyar liralık yatırım yapıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" etkinlikleri kapsamında geldiği Manisa’da “7,5-8 milyar liralık kısmı enerji ve tabii kaynaklar olmak üzere toplam 48 milyar liralık yatırım yapıldığını” söyledi

14.11.2022
"Doğal gaz kullanan yerleşim yeri sayımızı 669'a yükselttik"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Son 5 yılda 338 yeni yerleşim yerine daha doğal gaz götürerek, doğal gaz kullanan yerleşim yeri sayımızı 669'a yükselttik." dedi.

12.11.2022
Türkiye ile Cezayir, ortak petrol ve doğal gaz arama şirketi kuruyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye ile Cezayir’in Cezayir başta olmak üzere bölge ülkelerinde faaliyet gösterecek ortak bir petrol ve doğal gaz arama şirketi kuracağını açıkladı.

11.11.2022
Bakan Dönmez 2. Cezayir Yatırım Konferansı’na katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazar Havzası, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’nun doğal kaynaklarının Avrupa pazarlarına ulaştırılması durumunda Türkiye’nin güvenilir bir partner ve güvenli bir güzergâh olarak öne çıkacağını söyledi.

09.11.2022
Bakan Dönmez, Cezayirli mevkidaşı ile enerji ve ekonomik ilişkileri görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cezayir Enerji ve Madenler Bakanı Muhammed Arkab ile madencilik, enerji ve ekonomi alanındaki ilişkileri ele aldı

09.11.2022
Türkiye'nin 3. nükleer santrali için Trakya'da yer tespit çalışmaları başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin 3. nükleer santrali için çalışmalara başladıklarını belirterek, "Türkiye'nin enerji talebini planlama çalışması yapıyoruz. Trakya'da yer tespiti çalışmaları devam ediyor." dedi.

08.11.2022
Bakan Dönmez, Ardahan'da enerji politikasını anlattı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de bir gaz merkezi oluşturmanın adımlarını attıklarını ve yılsonuna kadar yol haritalarını netleştireceklerini bildirdi.

04.11.2022
Türkiye'nin gaz ticaret merkezi olması için izlenecek yol haritası yıl sonuna kadar netleşecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin gaz ticaret merkezi olması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Yol haritamızı yıl sonuna kadar netleştireceğiz." dedi.

25.10.2022
BASIN AÇIKLAMASI

19 Ekim 2022 tarihli bazı basın yayın organlarında yer alan “Patlamadaki 15 Dakikalık Karanlık” başlıklı haberlerde geçen ifadeler üzerine aşağıda yer alan açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

19.10.2022